ВСЕ

Самару в межах Новомосковська планують почистити

Під час сесії міської ради депутати підтримали пропозицію щодо направлення залишку коштів екологічного фонду в обсязі 728 тис.грн на проведення експертизи дна річки Самара та виготовлення проєктно-кошторисної документації з її очищення й поглиблення.
Підготувавши проєкт, керівництво міста зможе вести предметні перемовини стосовно фінансування вказаних робіт за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища бюджетів вищих рівнів.
На першому етапі йдеться про ділянку річки між островом по вулиці Паланочній і автомобільним мостом на виїзді з Новомосковська.
Наразі стан річки гнітючий, вона стрімко мілішає, вода застоюється, цвіте, що разом з наявністю гербіцидів та важких металів є основними причинами масового мору риби. Людська недбалість та байдужість призвели до забруднення водойми побутовими та промисловими відходами, що вкрай негативно відбивається на санітарно-гігієнічному стані води, призводить до вимирання фауни та флори. Деякі ділянки річки наближаються до стану сміттєвої канави. Ситуація погіршується через відсутність днопоглиблювальних робіт, які раніше здійснювалися при використанні річки як транспортної артерії. Проблем додають і рибалки, які місця лову риби намагаються оточити поваленими деревами, що негативно позначається на течії та сприяє замуленню. Характерним фактором забруднення Самари є висока мінералізація води, зумовлена скидом шахтних вод Донецької області (річка бере початок на західних схилах Донецького кряжу) та ДХК «Павлоградвугілля».
У разі реалізації проєкту Самара отримає шанс повернутися до життя, з’явиться можливість розширення зон відпочинку, яких так не вистачає новомосковцям і гостям міста.