ВСЕ

Виборчі перегони в Новомосковську: хто у фаворитах?

Ось і закінчилася реєстрація кандидатів на вибори до місцевих органів влади. До партій, які традиційно виставляють у Новомосковську своїх кандидатів, додалися ще кілька нових партій. Так, з'явилися «Пропозиція» Філатова-Літвіщенка, «За Майбутнє», яке очолив (о, диво!) колишній мер Мороз, «Громадська сила» Загіда Краснова і «Нова Політика».
Якщо всі партії мають фактично одну людину, яка за нею стоїть, то партія «Нова Політика» пішла іншим шляхом. В її списку немає жодного «варяга» і всі люди відомі городянам. Нарешті знайшлася хоч одна партія, яка не торгувала місцями в своїх списках.
Чи встигнуть нові партії завоювати симпатії жителів міста - час покаже. Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, проведеними компанією «Оперативна соціологія», ніяких сюрпризів поки немає. Лідери перегонів ті ж - «Слуга Народу» і «За Життя». Робота штабів поки що не дала жодній із партій різко підняти свій рейтинг.
На виборах мера за останній місяць теж без істотних змін стосовно лідерів: їх як і було, двоє - Рєзнік і Літвіщенко. Іншим кандидатам не вдається до них близько наблизитися за рейтингами.
Але тут вже є серйозні зміни: на перше місце вийшов Рєзнік. А Літвіщенко почав втрачати своїх виборців. Різниця між ними очевидна, як і методи ведення передвиборної кампанії.
Очевидно, Літвіщенко став заручником своєї звички все вирішувати адмінресурсом. Йому, мабуть, так ніхто й не сказав, що його методи передвиборчої боротьби за голоси городян давно застаріли. Застаріли так само, як і його методи управління містом. Шантаж і погрози - поганий агітатор.
Лікарі і вчителі, соцпрацівники, з ким я спілкувався після їх зустрічей з Літвіщенком, були ображені таким до себе відношеням. Погрози звільнення - поганий привід для любові до будь-якого керівника.
Рєзніку вдається вести свою кампанію більш ефективно. Велика кількість волонтерів та людей, які разом з ним протягом останніх шести років допомагали городянам, стали його штабом. Новомосковці їх знають і добре до них ставляться. Довіра жителів міста до Рєзніка зростає з кожною проведеною ним зустріччю. Формат зустрічей теж імпонує людям - Рєзнік робить коротку доповідь своєї програми розвитку міста, а потім «питання - відповідь». Для нього немає жодної теми, яку він не готовий обговорювати. Його відкритість робить свою справу - люди після зустрічей стають його прихильниками.
Так я пояснюю зростання рейтингу Рєзніка. Якщо він і його штаб не зменшать оберти, то перемога цього кандидата буде домінуючою.
Відповіді на питання, як би ви проголосували, якби вибори міського голови відбувалися найближчої неділі, дають перемогу Рєзніку з різницею у 12,6%. Це вже дуже великий відрив від головного конкурента.
Ну що ж, ще є майже місяць, будемо стежити за ситуацією. Подивимося, як штаби будуть діяти далі і що зможуть та що не зможуть зробити для своїх кандидатів.

Опитування проведено у місті Новомосковську в період 07.09-08.09.2020 року методом анкетування на замовлення громадянина України Разумкова Кирила Олександровича. Кількість анкет: 417.
Статистична похибка складає 2,87%.
Стать респондентів: 60,2% жіноча, 39,8% чоловіча.
Вік респондентів: 18-24 - 3,8%, 25-34 - 18,5%, 3549 - 28,3%, 50-59 - 14,1%, 60+ - 35,3%.
За родом зайнятості: пенсіонери - 33,9%, службовці 19,5%, спеціалісти з вищою освітою - 14,7%, домогосподарки - 8,7%, приватні підприємці - 6,5%, безробітні - 4,6%, керівники підприємств - 4,3%, самозайняті - 3,8%, правоохоронці, військові - 2,6%, студенти - 0,7%, інші - 0,7%.
Матеріальна забезпеченість респондентів: не вистачає коштів навіть на продукти харчування - 17,3%; вистачає на харчування, але не вистачає на одяг; вистачає на продукти і одяг, але не можемо купувати побутову техніку - 18,3%; вистачає коштів на все необхідне - 9,9%, важко відповісти - 4,1%.