ВСЕ

У Новомосковську відкрили меморіал загиблим в АТО/ООС

Цієї миті родини загиблих героїв та бойові побратими очікували довгих 5 років – були лише обіцянки й нарікання від влади: немає коштів. Кілька років поспіль взагалі були сумніви, чи меморіал хоча б колись відкриють.
І ось нарешті його відкрили. Фінансування проєкту здійснено з міського та районного бюджетів.
На плитах викарбувані прізвища 55 загиблих героїв Новомосковщини. Всі вони нагороджені за мужність орденами та медалями, два з них є Героями України. Поряд з прізвищами – QR-коди, відсканувавши які, можна побачити фото загиблого, ознайомитися з його біографією та обставинами загибелі.
На мітингу виступили голова обласної ради Микола Лукашук, заступник голови облдержадміністрації Іван Начовний, міський голова Сергій Рєзнік, віцепрезидентка Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Яна Іванілова, керівники громадських організацій – ГО «Родина Героя» Людмила Голополосова, ГО «Прометей» Руслан Сергійчук, ГО «Об’єднання самарських ветеранів та інвалідів, учасників бойових дій на території України «Національна дія Присамар’я» Олександр Котенко.
Героїв згадали поіменно, вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання, пролунали постріли салютної групи. Панахиду за загиблими відслужив керуючий Дніпропетровською єпархією Православної Церкви України, архієпископ Дніпровський та Криворізький Симеон, який і освятив меморіал.
- Новомосковськ показав, що пам’ятає й ніколи не зрадить памяті земляків, які віддали життя, щоб ми могли жити в мирній країні. Вони стримали ворога, вони дали нам шанс прийти до тями та зрозуміти, що Україна у нас одна, - підкреслив Сергій Рєзнік. - То давайте робити все можливе, щоб подвиг полеглих не був даремним! Імена наших захисників мають бути не лише на камені – вони мають бути в наших серцях. Новомосковськ разом з усією Україною шанує своїх героїв!

Як АТО вплинуло на життя Новомосковська - див. скріншоти наших газетних публікацій за 2014-2015 роки