ВСЕ

Нерухомість «на шару». Але не для всіх

До кінця 2020 року деякі підприємці орендували в міста комунальну нерухомість за копійки. Таку ганебну практику виявлено в ході аналізу новопризначеними посадовими особами виконкому стану справ на доручених ділянках роботи. Бо все таємне колись стає явним…
Комунальні об’єкти здавали в оренду за символічною ціною – від 10 до 20 грн за 1 кв.м. Причому, серед них є цілком рентабельні торговельні площі в самому центрі міста, які можна було здавати зовсім за іншими розцінками, отримуючи дохід у міський бюджет. Той бюджет, про який наші чиновники завжди бідкалися, що він пустий. Тільки хто в цьому винен?
- Такого більше не буде, - заявив міський голова Сергій Рєзнік. – Моя позиція наступна. Нерухомість, яка належить громаді міста, повинна приносити прибутки і напов­нювати міський бюджет. Всі об’єкти будуть виставлятися на комерційний конкурс - і для оренди, і для продажу. Оренда стане чесною і прозорою. Будь ласка, запрошую всіх бажаючих брати участь у конкурсі і обрати собі для ведення бізнесу приміщення в оренду. Той, хто дасть більшу суму оренди, з тим і буде заключений договір оренди. Усі кошти, які міський бюджет додатково отримає за рахунок оренди комунальної нерухомості за ринковими цінами, використаємо для розвитку інфраструктури Новомосковська.
Як стало відомо, чиновники занижували ціни на нерухомість не всім, а тільки обраним підприємцям, допомагаючи їм в тепличних умовах розвивати бізнес. Наприклад, оренда одним із таких привілейованих підприємців нежитлового приміщення по площі Героїв, 9 площею 74 кв.м складала 1698 грн на місяць, а іншого приміщення площею 139 кв.м по площі Героїв, 16 – всього 1880 грн. Для порівняння: у тому ж таки будинку по площі Героїв, 16 зараз здається кілька приміщень приватної власності: за 52 кв.м власники просять 9 тисяч грн на місяць, а в сусідньому будинку пропонують офіс площею 57 кв.м за 15 тисяч на місяць.
У чому полягав інтерес і чиновників, і хит­руватих бізнесменів, зараз розбирається юридичний відділ виконкому. Але відомо, що дехто з цих «обраних» підприємців балотувався в мери міста, а чиновники, пов’язані з ним «сірими» схемами, його підтримували, допомагаючи поливати брудом конкурентів. З великою долею ймовірності можна передбачити, що у разі, якби така виборча оборудка у них вдалася, то на 5 років вони просто помінялися б місцями – хто кому здає в оренду місто за безцінь. Не вийшло…
Підприємцям-«шаровикам» вручено вимогу в двотижневий термін звільнити і здати орендодавцю – міській раді – займані приміщення, тим більше, що термін дії договорів оренди давно минув. Тож далі буде. Бо авгієві стайні комусь треба чистити.