ВСЕ

Обережно: безкоштовний сир – тільки в мишоловці

До редакції через Вайбер надійшла заявка на розміщення оголошення. Начебто звичайна справа. Але оскільки Нацполіція слідкує за недопущенням розміщення в ЗМІ реклами, пов’язаної, наприклад, з торгівлею наркотиками, людьми тощо, то редакція фільтрує підозрілі оголошення. Засумнівалися ми і в цій заявці. Що ж насторожило?
В оголошенні написано: «ФОП «Добро Поруч» надає послуги догляду вдома. Якщо потрібна якісна допомога спеціалістів, звертайтесь…» – і номери телефонів.
Неозброєним оком бачимо – лохотрон! Чому?
По-перше, ФОП (фізична особа підприємець) не може так іменуватися. Будь-який ФОП при реєстрації отримує назву, що містить прізвище, ім’я та по батькові цієї особи. Звичайно, дехто змінює свої ПІБ, наприклад, герой «Зоряних війн» Дарт Вейдер балотувався в президенти України. Невже і в Новомосковську хтось перейшов на темну сторону сили і надумав гратися в піжмурки?
Це зацікавило й ми занурилися в документи.
Наші читачі, безумовно, пам’ятають весняну публікацію (газета від 27 травня є на сайті «НП») про безлад у Територіальному центрі, який його тодішнє керівництво перетворило на злочинний притон: таємничі смерті підопічних, квартири яких соціальні працівники Терцентру переписували на себе чи своїх родичів, розбазарені бюджетні кошти, що витрачали на обслуговування осіб, які не мали на це абсолютно ніякого права, і ще купа порушень, що мали ознаки злочинів. Іноді хати й квартири ділки продавали навіть разом із живими людьми. І що характерно, на це неподобство керівництво міста чомусь закривало очі. Не помічало воно й обурення наглядачів кладовищ, які масово скаржилися на те, що тодішня директорка Терцентру Тетяна Решетняк втручається в їх роботу, намагається ними командувати, не маючи на те жодних повноважень. Хоча з похованнями вона була напряму пов’язана: члени її сім'ї займаються ритуальним бізнесом, та й сама вона, попри те, що була директором Терцентру, теж цим займалася – відкрито й нахабно, її номер телефону вказаний на рекламних плакатах ритуального бюро. А два катафалки, які снують Новомосковськом, зареєстровані на її родичів – матір і свекруху.
Ці обставини вкупі дають змогу прояснити причини зацікавленості кладовищами. Так би мовити, замкнений цикл в руках однієї сім'ї. А «замкнуло» цей цикл колишнє керівництво міста, яке у 2018 році з незрозумілих підстав призначило Решетняк директором Терцентру, хоча вона за освітою землевпорядник, працювала в БТІ й не відповідала жодній кваліфікаційній вимозі. Потім, перед місцевими виборами вона раптом «перевзулася», змінила покровителів, опинившись у виборчих списках партії «Слуга народу» й стала депутатом міської ради. Так треба вміти!
Тож виявлені новоствореним відділом внутрішнього контролю та аудиту кричущі факти зловживань у травні передали до правоохоронних органів, а директорку та кількох пов’язаних осіб нарешті звільнили.
За минулі пів року в Терцентрі навели лад, тепер життю і здоров’ю підопічних нічого не загрожує, таємничі смерті підопічних припинилися, а їхні квартири ніхто не «віджимає». Але «темні сили» не вгамувалися… Усе за Котляревським: «Всякого манить к наживі свій біс!»
Та все по порядку. Два тижні тому в мережі Фейсбук з’явилося фото громадянина Порембо Олександра Володимировича, який тримає в руках свідоцтво про реєстрацію ФОП Порембо О.В. Заявлені види діяльності – надання соціальної допомоги для осіб похилого віку та інвалідів.
Перевіряємо в Реєстрі надавачів соціальних послуг – ФОП Порембо О.В. там немає. І не може бути, бо для того, щоб офіційно зареєструватися, треба відповідати багатьом вимогам, серед яких, наприклад, наявність відповідної освіти та фахового рівня – педагогічна, психологічна освіта, досвід соціальної роботи і ще багато чого.
Новомосковськ – як село, тут усі про всіх знають. Як стверджують у Терцентрі, Олександр Порембо доводиться чоловіком їхній звільненій після скандалів працівниці, працював слюсарем на «Новомосковському посуді», потім був призваний в армію.
Так ось, саме його дружина і прислала нам дивне оголошення в газету. Пазли починають складатися, особливо з урахуванням того, хто разом з Порембами формує «сірий» бізнес. Але про це дещо пізніше.
В реєстрі судових рішень ми знайшли наступну інформацію: О.В.Порембо служив в АТО солдатом у ремонтній роті, самовільно залишив військову частину під час дії особливого періоду, переховувався 4 місяці й був за вироком Шевченківського районного суду м. Запоріжжя у 2017 році був засуджений до 3-х років позбавлення волі, але, враховуючи наявність неповнолітніх дітей, суд звільнив його від відбування покарання з призначенням іспитового строку 1 рік. Тож педагог і психолог з нього - так собі…
Одразу після реєстрації ФОП Порембо 3-го грудня Олександр створив у Фейсбуці сторінку громадської організації «Добро Поруч», де написав про свою героїчну участь в АТО, а далі – про те, що створив цю організацію «для надання соціальних послуг громадянам міста Новомосковська та Новомосковського району, які опинились в складних життєвих обставинах … Було вирішено відкрити свою власну справу, де разом з однодумцями, волонтерами, депутатами будуть вершитися добрі справи».
Але як зазначено в державному реєстрі, ГО «Добро Поруч» в Україні існує, проте не в Новомосковську – громадська організація з такою назвою зареєстрована у 2018 році в Харківській області й до надання соціальних послуг на дому вона абсолютно ніякого відношення не має. Тобто, знову брехня. І виявити її елементарно просто.
Отже, схему цього суцільного обману вигадали або люди не сповна розуму, або в розрахунку, що на гачок ловитимуть тих, хто не здатний мислити розсудливо.
Стосовно відкриття «власної справи», то це вже обмовка за Фрейдом: Вікіпедія визначає цей термін як комерційну діяльність, спрямовану на отримання прибутку. Та й узагалі будь-який підприємець реєструється, щоб отримувати прибуток. І що цікаво: в нашому випадку очевидного прибутку начебто не вбачається. Невже когось цікавить збитковий бізнес? Сумнівно. Тоді що могло зацікавити бізнесменів? Як варіант – прихований прибуток. Можливо, не моментальний, а дещо відтермінований у часі…
Але поки «бізнес» тільки на стадії розкручування, хтось же має бути спонсором, щоб приваблювати інвалідів та самотніх громадян, наприклад, безкоштовними обідами чи подарунками. Адже їх якось треба заманити в новостворену контору. Тож, як казав Іван Васильович, який змінював професію, «за чей счёт этот банкет, кто оплачивать будет?» І тут на допомогу нам прийшов… сам пан Порембо! Він опублікував у Фейсбуці інформацію про роздачу «безкоштовного сиру» нужденним, яких вони зібрали у себе, і додав фото – а там він, його дружина і депутати міської ради від «Слуги народу» Володимир Полоса і Тетяна Решетняк (ще один пазл до картини маслом!) Мало того, Порембо ще й хвалиться, що спонсорами його фірми є також «слуги народу» депутати Анатолій Мазур і Михайло Вишневський (який, до речі, є головою районної адміністрації!)
Можливо, зважаючи на таку потужну групу підтримки, саме вона і є причиною того, що досі від правоохоронців нічого не чутно про розслідування порушень в Терцентрі? А відсутність покарання, як відомо, лише провокує нові злочини.
Але тут як би «слугам народу» не заплямувати власних мундирів… Як відомо, один «слуга» вже добровільно склав свої повноваження депутата Новомосковської міської ради. Був такий у нас – Сергій Алєксєйченко, колишній заступник колишнього міського голови, який потрапив у купу скандалів, пов’язаних з наркотиками і тиском на бізнес. Але в даному випадку депутати з цією липовою конторою «Рога і копита» цілком можуть вляпатись у ще гірше лайно…
Мороз по шкірі йде від того, що свою так звану «громадську організацію» ділки прилаштували в одній будівлі з ритуальною конторою. Куй железо, не отходя от кассы?
Скільки обману, що голова йде обертом. І головне – все сходить з рук! Невже хтось думає, що те, що замішане на брехні, може мати наслідком світлі й чесні дії? А судячи з фотографій у Фейсбуці, деякі нужденні на цю замануху вже «клюнули».
«Добро поруч! Приходьте до нас! Ми завжди раді вас бачити!» – пишуть на сторінці неіснуючої громадської організації «Добро поруч». Тобто, гоп-компанія готова, як і заявляла, «вершити добрі справи».
А ми закликаємо городян: думай-те! Особливо ті, хто самотній і має житло.

Про діяння колишньої керівниці Терцентру, що мають ознаки злочинів, ми писали тут:
(див. скріншот газети "НП" від 27.05.2021)