ВСЕ

Державна міграційна служба інформує: Врегулювання питання визнання особою без громадянства

24 березня 2021 року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова «Деякі питання визнання особою без громадянства». Постановою затверджено Порядок розгляду заяв про визнання особою без громадянства, зразок заяви про визнання особою без громадянства та зразок довідки про звернення за визнанням особою без громадянства.
Варто зазначити, що, приєднавшись у 2013 році до Конвенції про скорочення осіб без громадянства 1961 року, Україна взяла на себе зобов’язання щодо врегулювання та поліпшення статусу осіб без громадянства.
Проте, упродовж семи років не приймалось законодавство, яке б визначало процедуру визнання та законності перебування осіб без громадянства в Україні, а також документування таких осіб паспортними документами.
В результаті рекомендацій Уповноваженого, Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання особою без громадянства» від 16.06.2020 № 693-IX. Цим Законом передбачено, що особа, яка не може отримати паспортний документ у зв’язку з тим, що вона не розглядається як громадянин будь-якою держави, має право звернутися до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), із заявою про визнання особою без громадянства, незважаючи на законність чи незаконність її перебування на території України.
Відповідно до зазначеного Закону на Кабінет Міністрів України було покладено обов’язок розробити та затвердити Порядок розгляду заяв про визнання особою без громадянства, зразок заяви про визнання особою без громадянства та зразок довідки про звернення за визнанням особою без громадянства.
Працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини брали участь у розробці зазначеного нормативно-правового акту і після врахування Державною міграційною службою України зауважень і пропозиції, які були висловлені в ході розробки, Уповноважений скерував до Міністерства внутрішніх справ України лист про його підтримку.
У подальшому представник Уповноваженого направляв до Державної міграційної служби України та до Державного секретаря Кабінету Міністрів України листи з проханням прискорити внесення проєкту постанови на розгляд Кабінету Міністрів України.
Відтепер, з опублікуванням постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання визнання особою без громадянства», заінтересовані особи можуть звертатись до органів ДМС із заявою про визнання особою без громадянства.
Оформивши статус особи без громадянства та за умови виконання Закону України «Про громадянство України», особи без громадянства зможуть подати заяву про набуття громадянства України. За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: м.Новомосковськ вул. Шевченка, 39.