ВСЕ

Милосердні справи в Новомосковському «Будинку милосердя»

Милосердними ми називаємо людей, готових прийти на допомогу іншим, сповнених доброти та чуйності.
Після ліквідації туберкульозного відділення міської лікарні її колишню будівлю зайняла громадська організація «Незалежність». Рік тому вони організували там притулок для тих, хто з різних причин залишився без даху над головою - «Будинок милосердя».
Перед відкриттям притулку його повністю продезінфікували. На першому поверсі відвели окремі кімнати для чоловіків та жінок літнього віку, а також відділення для наркозалежних. На другому проживають мами з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах.
Як розповів голова НМГО «Незалежність» Олександр Нагубнєв, всього в приміщенні утримується 120 чоловік, з них 33 інвалідів і людей похилого віку, 14 безпритульних, 20 залежних від наркотиків.
– Завдяки місту ми можемо допомагати цим людям, – говорить Олександр Нагубнєв. – Ось сьогодні, наприклад, швидка допомога привезла чоловіка, який більше тижня не їв. Але сюди ми його не змогли взяти, бо місць уже немає. Він зараз перебуває в іншій будівлі. А взагалі людей, які «стають на ноги», ми намагаємося кудись працевлаштувати, щоб вони були повноцінними громадянами суспільства. За літніми ж людьми, яких у нас більше 30, ми доглядаємо постійно.
Дві третини людей, які потрапляють до притулку, не мають документів. Волонтери ходять з ними по соціальних службах міста й допомагають відновити документи.
У «Будинку милосердя» за старенькими доглядають волонтери, одна з них – 47-річна Наталія Нечаєва. Більше 10 років тому в аналогічному центрі їй допомогли позбутися наркозалежності. Там вона познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком. Спочатку жили в Нікополі, а рік тому переїхали до Новомосковська. Нечаєви постійно проживають в «Будинку милосердя» та доглядають за літніми людьми.
- Міряємо їм тиск, міряємо температуру, прибираємо за ними, купаємо, водимо в туалет. Дуже важко, такі люди дуже вередливі, але всіх потрібно вміщати в своє серце, – розповідає про свою роботу Наталія Нечаєва.
Кошти на харчування та оплату комунальних послуг дають небайдужі громадяни. Велику допомогу надає група «Добрі руки» та її волонтер Наталія Горобець. Регулярно до «Будинку милосердя» привозять продукти та одяг. Приходять також люди, які пропонують сплатити рахунки. За оренду самої будівлі Новомосковська міськрада бере символічну плату. На останній сесії депутати подовжили їм строк оренди приміщення.
- Таким організаціям потрібно допомагати, і місто зробить для цього все можливе, – запевнив секретар міської ради Володимир Арутюнов, який відвідав «Будинок милосердя».
У притулку проживає 6 мам з 8 дітьми різного віку, з яких троє ходять до школи. У дітей окрема, найбільша в будівлі, кімната – світла та велика, є іграшки на різний вік та телевізор.
Волонтери звертаються до усіх небайдужих з проханням про підтримку. Притулку постійно потрібні продукти харчування, а ще – ліжка та матраци. Наразі вільних місць у «Будинку милосердя» немає, тому тих, хто звертається, відправляють в аналогічні заклади у Дніпрі.
ДОВІДКОВО. У Святому Писанні згадуються 14 вчинків, які є проявом милосердя до ближнього. Поділяються вони на 7 тілесних і 7 духовних справ.

Тілесні:

Голодного нагодувати.
Спраглого напоїти.
Роздягненого одягнути.
Подорожнього в дім прийняти.
Недужому послужити.
В'язня відвідати.
Померлого поховати

Духовні:

Грішника навернути.
Ненавченого навчити.
У сумніві порадити.
Засмученого потішити.
Кривду терпеливо зносити.
Образу від серця прощати.
За живих і померлих молитися.

Тож будьмо милосердними.