ВСЕ

Собаче життя: у Новомосковську затвердили Програму регулювання чисельності безпритульних тварин

Депутати на сесії 10 вересня підтримали проєкт Програми регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Новомосковськ на 2021-2025 роки.
Програма спрямована на зменшення чисельності безпритульних тварин методами, що будуть задовольняти як захисників тварин, так і їхніх супротивників - реалізація Програми здійснюватиметься виключно гуманними методами, що виключають жорстоке поводження з тваринами.
Наразі у місті це питання загнане у глухий кут – посадовці на нього не звертали уваги, обмежуючись балаканиною. Тож маємо цілу низку невирішених питань у цій сфері, а саме:
- відсутній пункт стерилізації та тимчасового утримання виловлених тварин;
- відлов безпритульних тварин гуманними методами недосконалий;
- не вирішені питання утримання й поводження з тваринами без заподіяння шкоди як оточуючим, так і самій тварині.
- відсутній облік безпритульних тварин;
- ставлення громадян до безпритульних (навіть не агресивних) тварин часто є негуманним тощо.
У Програмі зазначається, що для досягнення ефективних результатів по зменшенню чисельності безпритульних тварин в місті має здійснюватися масовий їх вилов з подальшим їх обстеженням, проведенням належних процедур (стерилізації, ідентифікації, вакцинації та профілактичних обробок) та вирішенням питання власності на них. Планується виловлених бродячих тварин протягом 7 днів утримувати на карантині, після чого їх передаватимуть у загальний блок на тимчасове утримання на період до 2-х тижнів.
Відповідна інфраструктура буде створена на базі КП «НККП».
Для реалізації визначених завдань заплановано:
2021 рік:
- придбання спецавтотранспорту, спецприладдя для вилову безпритульних тварин;
- забезпечення матеріально-технічної бази відділу поводження з безпритульними тваринами;
- реалізація заходів щодо регулювання чисельності безпритульних тварин;
- розробка проєктно-кошторисної документації на будівництво пункту стерилізації та тимчасового утримання виловлених тварин, а також проведення будівельних робіт.
2021 - 2024 роки:
- будівництво пункту стерилізації та тимчасового утримання виловлених тварин.
2024 - 2025 роки:
- фінансування послуг з утримання пункту стерилізації та утримання безпритульних тварин;
- виконання інших заходів програми.
Нагадаємо, собаки можуть народжувати 2 рази на рік, протягом (в середньому) 7 років одна собака та її потомство дадуть 50 000 собак. Коти можуть народжувати 3 рази на рік. За 7 років одна кішка та її потомство дадуть 420 000 котів. Тому стерилізація – найкращий спосіб позбутися великої проблеми. А ще власникам тварин не завадило б думати перед тим, як виставляти коробку з новонародженими тваринами на вулицю…