ВСЕ

На піднаглядній Новомосковській окружній прокуратурі території розкривається більший відсоток злочинів, ніж в цілому по області – керівник прокуратури

Керівник Новомосковської окружної прокуратури Дмитро Данилов 10 вересня виступив на сесії міської ради з інформацією про діяльність підпорядкованої йому прокуратури за 6 місяців 2021 року.
В цілому він зазначив, що упродовж першого півріччя криміногенна ситуація по окремих видах злочинів покращилася.
Так, за 6 місяців у м. Новомосковську зареєстровано 539 кримінальних правопорушень (І півріччя 2020 року – 688); у Новомосковському районі - 524 (764). Спостерігається тенденція щодо зменшення скоєних особливо тяжких злочинів на території міста з 14 до 4 (або на 71,4%) та Новомосковського району з 15 до 7 (або 53,3%).
Слідчим відділом Новомосковського райвідділу поліції РВП покращено ефективність протидії злочинам проти власності, у зв'язку із чим відбулось зменшення виявлення вказаної категорії злочинів, а саме: у м. Новомосковську грабежів з 18 до 9 (тобто вдвічі), але спостерігається їх збільшення вдвічі на території Новомосковського району з 2 до 4. Кількість розбоїв у м. Новомосковськ зменшилася з 3 до 2 (тобто на 33,3%), а у Новомосковському районі їх кількість відповідає минулорічній – 1.
Розкриття кримінальних проваджень за остаточним результатом досудового розслідування є вищим за загальнообласне та складає у м. Новомосковську 55,1% та у Новомосковському районі – 59,9% (у середньому по області 53,6%).
За результатами проведення постійних перевірок працівниками місцевої прокуратури виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення 18 кримінальних правопорушень, укритих від обліку, 3 з яких у подальшому направлено до суду з обвинувальними актами.
Не допущено жодного факту закриття кримінальних проваджень стосовно підозрюваних осіб на підставі п.п.1-3 ч.1 ст.284 КПК України.
Кількість кримінальних правопорушень, у яких особам вручено повідомлення про підозру складає 161 у м. Новомосковську, 211 – у Новомосковському районі.
Пріоритетними в роботі Новомосковської окружної прокуратури є виявлення, розкриття та розслідування корупційних злочинів, кримінальних правопорушень у бюджетній та земельній сферах, злочинів, пов’язаних з розкрадання державного та комунального майна, злочинів проти довкілля та захист прав дітей.
Вжитими заходами досягнуто позитивних результатів на пріоритетних напрямках роботи. Закінчено з обвинувальними актами розслідування злочинів щодо ремонту доріг, інфраструктури, тарифів, шахрайства із землями сільськогосподарського призначення, самовільного заняття та будівництва будівель на території міста, захоплення землі водоохоронної зони, пропозиції та надання неправомірної вигоди, коштів соціального призначення, незаконної порубки дерев, добичі надр та водних ресурсів, одночасно виявлено та внесено відповідні відомості до ЄРДР про вчинені злочини даної категорії.
Так, завдяки належній координації діяльності органів поліції та належному нагляду прокурорів у формі процесуального керівництва досягнуто певних результатів у протидії незаконній порубці лісу (ст.246 КК України). До суду із обвинувальними актами направлено 4 кримінальних провадження (проти 2 за аналогічний період минулого року).
Упродовж 6 місяців 2021 року активізовано роботу поліції та нагляд у провадженнях про незаконне зайняття гральним бізнесом (ст.203-2 КК України). За вказаний період проведено 4 обшуки в місцях функціонування гральних закладів на піднаглядній території, під час кожного з яких вилучено предмети, а саме 102 системні блоки, монітори та інше обладнання, які вказують на причетність осіб до злочинної діяльності.
Завдяки активній позиції процесуальних керівників – прокурорів Новомосковської окружної прокуратури під час підтримання публічного обвинувачення вироком Новомосковського міськрайонного суду від 23.07.2021 за незаконне зайняття гральним бізнесом особу засуджено до штрафу у розмірі 187 тис грн.
Закінчено з обвинувальним актом 1 кримінальне провадження про шахрайство у сфері банківської діяльності з використанням електронно-обчислювальних машин (ст.ст.190,362 КК України).
До суду скеровано обвинувальний акт за ч.5 ст.191 КК України відносно службової особи, яка, зловживаючи своїм службовим становищем, спричинила державі збитки в особливо великому розмірі на загальну суму понад 1 млн 700 тис грн.
Крім того, окружною прокуратурою до суду скеровано обвинувальний акт за ч.2 ст.364-1, ч.1 ст.366 КК України відносно службової особи юридичної особи приватного права, яка, зловживаючи своїми повноваженнями, шляхом підроблення офіційних документів, незаконно отримала бюджетні кошти у сумі понад 470 тис грн, виділені на реконструкцію дошкільного закладу.
Протягом І півріччя прокурорами у кримінальних провадженнях надано 320 вказівок (266 за аналогічний період 2020 року), до суду скеровано 276 обвинувальних актів (355 за 2020 рік), скеровано 8 листів на керівництво поліції щодо неналежного здійснення досудового розслідування (5 за 2020 рік), за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 слідчих (2 за 2020 рік).
Органами досудового розслідування закрито 1037 кримінальних проваджень (1458 за 2020 рік).
За участі прокурорів судами винесено 206 вироків, з них 70 вироків постановлено по тяжких та особливо тяжких злочинах, в тому числі, що викликали суспільний резонанс (два умисних вбивства).
Упродовж І півріччя під процесуальним керівництвом прокурорів окружної прокуратури перебувало 8 кримінальних проваджень щодо неповнолітніх, з яких 5 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом, 4 клопотання про застосування заходів виховного характеру та 1 клопотання про застосування заходів медичного характеру.
Досягнуто позитивних результатів при виконанні судових рішень, а саме реально виконано судові рішення минулих років на суму 103,6 млн грн та звільнено земельні ділянки, площею 258 га.
До господарського суду Дніпропетровської області подано 1 позовну заяву в інтересах Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області про звільнення земельної ділянки, площею 30,1 га вартістю 8,3 млн грн.
У сфері представництва інтересів держави в суді Новомосковською окружною прокуратурою протягом 6 місяців 2021 року пред’явлено до суду 14 позовів на суму 523 млн грн, з них: з питань земельних відносин - 10 позовів на суму 521,293 млн грн, площу 361,8 га; у бюджетній сфері - 1 позов на суму 6 тис грн; з питань державної та комунальної власності до суду пред’явлено 3 позови на загальну суму 1,44 млн грн.
Судами задоволено 10 позовів на суму 96,9 млн грн. Добровільно відшкодовано за закритими справами 8,2 млн грн.
За результатами здійснення представницької діяльності розпочато 3 кримінальні провадження.
Виконано судові рішення на суму 261,6 млн грн. Повернуто державі 634 га земель.
У сфері запобігання та протидії корупції окружною прокуратурою виявлено 32 факти щодо можливого вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Відомості про вказані правопорушення направлено до Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України для вирішення питання про складання протоколів, за результатами розгляду яких на даний час складено та направлено до суду 18 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
За участі прокурорів окружної прокуратури судами з початку року винесено 74 рішення про притягнення до відповідальності посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців за фактом вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В умовах карантинних заходів окружною прокуратурою максимально забезпечено реалізацію права громадян на звернення до органів прокуратури (як за телефонами гарячої лінії так і за допомогою електронних засобів, скриньки). Усього надійшло 166 звернень, вирішено по суті 93.