ВСЕ

Махінації на ремонті дитсадка «Чебурашка» завершилися судом

Новомосковською окружною прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт відносно інженера підрядної організації за службове підроблення та зловживання повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364-1 та ч. 1 ст. 366 КК України).
Так, працюючи головним інженером будівельної компанії, що здійснювала капітальний ремонт дитячого садочку у м. Новомосковськ, обвинувачений вніс до актів виконаних робіт завідомо неправдиві відомості щодо їх об’ємів. Через це фірма-підрядник необґрунтовано отримала бюджетні кошти у майже пів мільйона гривень.
Як повідомляє пресслужба обласної прокуратури, під час проведення досудового розслідування фірма-підрядник відшкодувала заподіяну шкоду та завершила роботи за договором. Судовий розгляд справи триває.

Нагадаємо, 19 грудня 2019 року після реконструкції відкрили дитсадок «Чебурашка», ремонт якого обійшовся в суму, яку посадовці бояться навіть озвучувати, щоб не дратувати платників податків. Але наша газета вже писала, в яку копієчку вилився цей ремонт.
«Чебурашка» перестав бути дитсадком понад два десятиліття тому, коли в період масового зубожіння населення народжувалося мало дітей. Дитсадок закрили як незатребуваний, приміщення здали в оренду. Коли життя в Україні більш-менш налагодилось, виявилося, що місць у дитсадках катастрофічно не вистачає і їх треба повертати дітям. Найменше проблем з поверненням було у «Чебурашки». Тому у 2012 році виконком замовив проєкт його ремонту, а самі роботи через відсутність коштів у Новомосковську погодилася фінансувати обласна влада.
Управління капітального будівництва обладміністрації провело торги, переможцем яких стало ТОВ «Ремтекс», з ним уклали договір на ремонт дитсадка на 10,2 млн грн з терміном завершення робіт – кінець 2015 року. До новомосковського управління освіти потягнулися мами новонароджених у щасливому передчутті отримання дитиною місця у дитсадку. Але, освоївши за 2013-2015 роки 4,3 млн грн, «Ремтекс» ремонт не закінчив і договір з ними розірвали. Хоча будівельники встигли встановити металопластикові вікна, 15 металевих дверей, обладнати нові системи каналізації та тепловодопостачання, обштукатурити стіни, встановити перегородки з газобетону, прокласти труби в підвалі, встановити пристрої для опалення підлоги тощо.
Щоб закінчити ремонт садочка, в ОДА провели ще один тендер, переможцем якого визнали ТОВ «Спеціалізована пересувна механізована колона 788», вони взялися виконати роботи, що залишилися, - уже за 12,4 млн грн. При цьому, як потім встановив суд, в обсяг робіт було включено і роботи, які вже до цього були виконані фірмою «Ремтекс»!
Фінансування ремонту здійснювалося на принципах співфінансування з обласного і міського бюджетів. Чиновники всіх рангів один поперед одного запевняли, що у них тут все під контролем і роботи йдуть завдяки їх чуйному керівництву. То як же могли напрацювати на кримінальну справу без злочинної змови будівельників, замовників, технагляду, посадовців обласної та міської влади?
За висновками слідства, чиновники вступили у злочинну змову з керівниками ТОВ «Ремтекс» і ТОВ «Спеціалізована пересувна механізована колона 788» і, зловживаючи службовим становищем, внесли в технічне завдання перелік робіт і матеріалів, які були фактично виконані на момент оголошення тендера.
У квітні 2016 року було порушене кримінальне провадження.
А 21 липня 2017 року Управління ЖКГ обладміністрації провело ще один тендер на завершення ремонтних робіт у дитсадку «Чебурашка». Оголошена вартість робіт – 10,2 млн грн. Переможцем аукціону обрали (не повірите!) - ТОВ «Спеціалізована пересувна механізована колона 788». Згідно з договором, новою датою здачі дитсадка визначили травень 2018 року. Але знову щось пішло не так, ремонт у визначений термін не завершили.
Недоробки підрядників в «Чебурашці» в порушення всіх нормативних документів усували силами міських комунальних підприємств і працівників закладів освіти.
Отже, дитсадок урочисто відкрили, але… Автономна котельня не працювала, причина – в безвідповідальності проєктантів і електриків підрядної організації – до котельні підвели електродроти перетином всього 1,5 мм, які котельню просто «не потягнуть». Треба вкопувати новий кабель. З вікнами теж проблема, пожежники і освітяни критикують їх технічні характеристики. Каналізаційну мережу обладнали настільки безграмотно, що стоки від умивальника йшли по трубах угору, вище рівня цього умивальника… І т.д.
Та все ж дитяча черга до дитсадків у місті зменшилася.