ВСЕ

З 1 червня 2021 року впроваджені електронні листки непрацездатності

В Україні з 1 червня 2021 року розпочато впровадження електронних лікарняних.Що це таке, пояснила заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Олена Щирба.

- Як формується електронний лікарняний?
- Електронний листок непрацездатності є теж документом – він зареєстрований у зазначеному МОЗ порядку, має індивідуальний номер в спеціальному реєстрі, але тільки в електронній формі. Він приходить на заміну паперовому. Формується е-лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність. Цей реєстр веде Пенсійний фонд.
- Чи передбачений перехідний період для цієї новації?
- Перехід від листків непрацездатності на паперових носіях до електронних відбуватиметься поступово. З червня по серпень 2021 року особам можуть видаватися і електронні лікарняні, і паперові листки непрацездатності. У цей час обидва види документів є підтвердженням встановленого факту тимчасової непрацездатності та підставою для здійснення страхових виплат застрахованим особам. Усі медичні установи України повністю перейдуть на електронні лікарняні з 1 вересня 2021 року.
- Хто матиме доступ до інформації, яка буде формуватись у е-лікарняному?
- Суб’єктами інформаційного обміну є Національна служба здоров’я України, Пенсійний фонд України, Фонд соціального страхування, інформацію з нього також будуть надавати Держпраці.
Відомості з електронної системи охорони здоров’я надходитимуть в режимі реального часу (он-лайн). Лікар, який відкриває лікарняний лист, робить це в електронній системі і підписує його своїм електронним підписом. На підставі висновку лікаря в Реєстрі формується запис з унікальним номером – єдиний реєстраційний номер листка непрацездатності. З цього моменту можна вважати, що електронний листок непрацездатності існує. Такий лікарняний є підставою для нарахування страхових виплат.
Роботодавець отримуватиме інформацію про електронний листок непрацездатності на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду (https://portal.pfu.gov.ua), потім формуватиме заяву-розрахунок на фінансування коштів від Фонду соціального страхування. Інформація автоматично передається до ФСС.
- А сам працівник, на якого оформлений е-лікарняний, зможе бачити цей документ?
- Так. Подивитися інформацію про е-лікарняний працівник може на порталі електронних послуг, але через свій особистий електронний кабінет.
- Які переваги в е-лікарняного?
- Переваги від запровадження е-лікарняного суттєві, їх відчуємо незабаром, це:
- спрощення оформлення;
- скорочення часу від оформлення документа до нарахування допомоги;
- унеможливлення зловживання під час обігу листків непрацездатності.
Переведення лікарняних в електронний вигляд – це зручно та сучасно, як для медичних працівників, так і для пацієнтів.