Соціум

Що не так з повітрям у Новомосковську

«Унылая пора, очей очарованье» - так поет описував дійсно чудову пору року. Але те, що для очей - очарованье, у Новомосковську має зловонний запах. І все через багаття, через спалювання сухих залишків рослинності й побутового сміття, вивезення якого з приватного сектору організоване в місті незадовільно

І є димове шоу супроводжується стійким гірким димом та пилом, що забивається в одяг та потрапляє в дихальні шляхи. Частий контакт з димом - пряма дорога до хронічних захворювань.
У вологу погоду в приземних шарах атмосфери концентрація забруднюючих речовин збільшується, особливо вночі, коли дим, гази і дрібнодисперсний пил притискаються до землі й не вивітрюються. До цього додається забруднення автівками, промисловістю.
Мікрочастинки проникають у всі системи організму, несуть важкі метали та спричиняють багато бід для людини, включаючи передчасну смерть.
За підрахунками, при згоранні 1 тонни листя утворюється 9 кілограмів мікрочастинок пилу, а також 3 кг чадного газу, який, зв'язуючись із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин.
Разом з димом із залишків рослинності вивільняються пестициди та радіонукліди.
При спалюванні побутового сміття до повітря потрапляють канцерогенні речовини. При згорянні, скажімо, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони, як правило, і стають причиною першіння в горлі, кашлю.
В тліючому без доступу кисню димі виділяється небезпечна хімічна сполука бензопірен, яка викликає онкологічні захворювання.
Вдихання диму зменшує опірність організму до інфекцій. Подразнений димом епітелій слизової оболонки не здатний протистояти збудникам захворювань.
У вас, незважаючи на теплу зиму, повимер- зали кущі і багаторічні квіти? А пригадайте, чи не висадили ви їх там, де до цього палили багаття. Бо в цьому місці в 4 рази зростає промерзання ґрунту.
З квітня 2020 року в Україні почали діяти нові штрафи за розведення таких вогнищ.
Тепер штраф за забруднення повітря становить від 30 тисяч 600 грн до 61 тисячі 200 грн або позбавлення волі терміном до 3 років.
Вас турбує, що зими вже не ті, а більше схожі на осінь? Так знайте, що спалюване листя виділяє вуглекислий газ, який посилює парниковий ефект і веде до пришвидшення потепління клімату на планеті. Це робите ви, власними руками, сьогодні. І що буде завтра, вас не турбує?