ВСЕ

Скандал у гуртожитку

Виселяють з орендованих кімнат. Із таким повідомленням до мерії звернулися мешканці Новомосковського гуртожитку №3 аграрного коледжу. Розповідають: у будівлі мешкає 34 сім’ї. До 1 листопада мають покинути заселені приміщення. Днями про це дізналися від голови профкому навчального закладу. Причина виселення, як пояснили орендарям, – заборгованість за проживання та комунальні послуги.
- Нас поставили перед фактом. Якщо ми не звільнимо будівлю до 1 листопада, погрожують відключити від комунальних послуг - від води, електрики та світла, - повідомила мешканка гуртожитку Лідія Проценко.
Як відомо, Новомосковський аграрний коледж Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету має три гуртожитки, які знаходяться не на балансі міста, а у державній власності, на утриманні ДДАЕУ. Перший гуртожиток повністю заселений студентами, другий – наполовину студентами й сімейними родинами. А в третьому проживають виключно сім'ї. Мешканці гуртожитку є жителями міста Новомосковська, проте в гуртожитку не прописані, з ними укладені договори на тимчасове проживання.
- Я виросла в цьому районі і добре знаю більшість родин, які проживають в третьому гуртожитку, - розповідає депутат міської ради Ірина Ялова. – Це працівники медицини, освіти, 6 сімей учасників АТО/ООС, кілька родин з дітьми, що опинилися в гуртожитку через складні сімейні обставини. Всі жителі добропорядні. Тому такі дії керівництва коледжу просто шокують.
Мешканка гуртожитку Ганна Шарніна у відчаї:
- Ми маємо законне право проживати в цьому гуртожитку, - зазначила вона. – Щодо кожної сім’ї або управління освіти, або місцеві лікарні подавали клопотання про дозвіл на проживання, все оформлено належним чином договорами. Ми регулярно сплачуємо за комунальні послуги. Хоча скільки ми не зверталися до адміністрації, нам так і не надали розшифровку сум у наших рахунках. Звісно, як і скрізь, є в гуртожитку кілька чоловік боржників, у нас це винаймачі чотирьох кімнат. Але адміністрація, щоб не проводити роботу з ними, вирішила піти радикальним шляхом. Місяць тому на під’їзді з’явилось оголошення про дострокове припинення дії договорів на проживання на підставі розпорядження в.о. директора Рудакова у зв’язку зі збитковістю утримання гуртожитку та боргами за комуналку. А нас куди?
Мешканці обурені: вони за власний кошт привели кімнати в належний стан, вставили металопластикові вікна, двері, повністю замінили систему водопостачання, водовідведення, електропакетники. А тепер їх викидають на вулицю.
Стверджують: на письмові запити директор коледжу відповідає відписками. Такі ж відповіді, практично слово в слово, присилають і з університету, і з Департаменту освіти і науки обладміністрації. Ось, наприклад, з останньої відповіді Департаменту: «За інформацією ДДАЕК та коледжу, станом на 01.09.2021 року заборгованість за комунальні послуги мають 34 особи».
Хоча виставляти борг на перше число місяця не зовсім коректно, оскільки минулий місяць закінчився і станом на 1 число наступного місяця поточну заборгованість має кожен, бо ніхто ще не встиг оплатити рахунки.
А чиновники зробили висновок, який повідомили жильцям:
«Розділом 2 Договору на тимчасове проживання в гуртожитку передбачається припинення дії договору в односторонньому порядку та розірвання договору, в тому числі, у разі несвоєчасної оплати за тимчасове проживання та комунальні послуги».
Довідково. Дніпропетровська область з 18 жовтня 2021 року знаходиться у «червоній» зоні карантину за темпами поширення коронавірусу. Чинним законодавством забороняється відключення житла від комунальних послуг. Право на їх відключення надавачі компослуг знову матимуть лише через місяць після виходу області з «червоної» зони.
Але керівництво коледжу і їх начальство іншої думки – вони стоять на своєму й пропонують жителям гуртожитку після припинення надання всіх комунальних послуг звертатися до суду з оскарженням їхніх дій. Скільки може тягнутися судова тяганина, загальновідомо. Але де цей час житимуть люди?
У кожної медалі – дві сторони, тому ми зателефонували директору коледжу Юрію Рудакову. Він повідомив, що діє виключно в законний спосіб: основною функцією коледжу є надання освітніх послуг, а за наявності вільних місць у гуртожитках він має право здавати їх під тимчасове проживання. Належність регіону до «червоної» зони, на його думку, навпаки, зобов’язує його вивільнити гуртожитки на час пандемії. Наявність заборгованості за послуги ЖКГ Юрій Рудаков дійсно назвав поточною. Хоча тривожні сигнали про несплату, зокрема, за спожиту електроенергію, були ще в серпні цього року, коли РЕС знеструмлював гуртожиток. А ось заміну водо-, електро- та каналізаційних комунікацій, вікон і дверей, перебудову кімнат директор охарактеризував як неприпустиме свавілля, оскільки на це треба було отримати дозволи від нього та відповідних служб, проте жодного звернення від жителів за дозволами не було. Більш того, зараз комунікації знаходяться в неприпустимому стані, потребують детального аналізу фахівців і чималих капіталовкладень для приведення їх до нормативних вимог. За словами директора, після цього, можливо, кімнати знову будуть здані під тимчасове проживання, у тому числі й тим, хто в них проживав раніше і добросовісно сплачував за компослуги.
Після того, як особистий прийом у ректора університету ініціативної групи жителів гуртожитку не дав бажаних результатів, люди, опинившись перед загрозою виселення, звернулися за допомогою до міської влади.
- Я триматиму це питання на контролі, - заявив міський голова Сергій Рєзнік. - На жаль, місто не має жодного стосунку до утримання будівлі. Тому ми готуємо письмові запити на Міністра освіти та науки і ректора аграрного університету. Мешканці вже пишуть заяву до прокуратури, звернення до голови облдержадміністрації, Президента України та першої леді. Ситуація жахлива - восени, а тим паче під час карантину, ніхто не має права позбавляти людей житла. Ми зробимо все, аби ці родини не залишилися на вулиці.