ВСЕ

Приємна новина: ремонт Троїцького собору продовжиться

Сьогодні, 24 січня, профільна комісія Дніпропетровської обласної ради напередодні сесії затвердила зміни до обласного бюджету на 2022 рік.
Серед іншого, додатково виділені кошти й на важливий об’єкт історико-культурної спадщини країни - 5,2 млн спрямують на продовження реставраційних робіт у Троїцькому соборі.
Нагадаємо, реставрація унікального шедевру української архітектури почалася ще у 2010 році. Заявлена вартість робіт спочатку була 30 млн грн. Згідно з проєктно-кошторисною документацією, собор мали повністю відновити за 2,5 роки.
Оскільки собор входить до державного реєстру національної культурної спадщини України, фінансуватися роботи повинні з Державного бюджету України, але щорічно собор виявлявся зайвим і не першочерговим. Так тягнеться й донині. Тепер частину коштів виділяє обласний бюджет.
У травні 2013 року після реконструкції відкрили присоборну площу. Від керівництва міста лунали заяви про наміри звільнити її від торговців. Овочевий ринок планували винести за межі площі – до пісків мікрорайону «Самарь». Та, як це часто буває, для реалізації планів не вистачило духу, вони залишилися тільки на папері.
У 2014 році під час ремонтних робіт в одному з куполів собору сталося займання (ФОТО).
Наразі міська влада виготовляє проєкт реконструкції площі Перемоги.
«Якщо заліпляти діри в асфальті латками, це не вирішить проблеми площі Перемоги - будуть щорічні латання, а кошти бюджету закопуватимемо в землю в прямому й переносному сенсі слова, - роз’яснив міський голова Сергій Рєзнік. – Тому ми навіть не розглядаємо варіант ямкових ремонтів. Реконструкцію площі зробимо комплексно, з урахуванням наявності історичної пам’ятки та її потенційної привабливості для туристів, у тому числі й іноземних. Врахуємо й те, що ця локація є традиційно торговельною площею. Та в нинішньому вигляді торгівля там існувати не буде – це безлад і сором для міста, вона відлякає перших же туристів. Торгівлю, безперечно, упорядкуємо. Можливо, доцільно буде запровадити на площі кільцевий рух автотранспорту. Ми розробляємо проєкт реконструкції площі й будемо пропонувати його під реалізацію з бюджетів вищих рівнів, оскільки в залежності від повноти врахування наших пропозицій вартість робіт може складати від 60 до 100 млн грн, яких у міському бюджеті, звичайно ж, немає. Але площу треба неодмінно привести до ладу і ми це зробимо».
Про терміни завершення реконструкції Троїцького собору і в Києві, і в Дніпрі поки що мовчать…