ВСЕ

У Новомосковську запрацював Центр масової вакцинації від COVID-19

Тепер на 4-му поверсі міської поліклініки жителі міста Новомосковська і Новомосковського району можуть робити щеплення ЩОДНЯ, ВКЛЮЧАЮЧИ ВИХІДНІ:
        понеділок-п’ятниця – з 10.00 до 16.00
        субота-неділя – з 10.00 до 14.00
Телефон для довідок 0678635387

Ситуація в світі з коронавірусною хворобою непроста. Нові штами коронавірусу, зокрема “Дельта” і «Гамма», виявлені в понад 90 країнах світу. Ці штами активно ширяться західною Європою та країнами, які обирають наші громадяни для літніх подорожей, а найбільше випадків заражень у Росії, Великобританії, Індії та Португалії.
За даними Міністерства охорони здоров'я України, новий штам “Дельта” зараз стає причиною понад 60% інфікувань, він в 20 разів більш заразний і вдвічі збільшує ризик необхідності стаціонарного лікування у порівнянні з інфікуванням звичайним штамом COVID-19.
В Україні вже є випадки смерті від цього штаму. Тож, за прогнозами, восени нас чекає непростий період нової хвилі пандемії, очікується більш швидке наповнення стаціонарів, збільшення кількості ускладнень і, відповідно, смертності.
Нагадаємо, що ліків від коронавірусу поки що не має жодна країна світу. Тому єдиним шляхом збереження здоров'я й життя залишається вакцинація.
У Новомосковську на сьогодні вже провакциновано 8 тис. 519 осіб, двічі отримали щеплення 3 тис. 504 особи. У тому числі серед жителів міста - відповідно 6880/2561 чол. Про це повідомив головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Новомосковська Леонід Гінкота.
- Враховуючи непросту ситуацію в світі й перспективи її розвитку, ми відкрили Центр масової вакцинації, - розповів Леонід Гінкота. – Задача Центру - спростити доступ населення до вакцинації. Вакцинуємо жителів міста Новомосковська і Новомосковського району віком старших 18 років. Центр знаходиться на 4-му поверсі міської поліклініки, працює щодня, включаючи вихідні.
Як і раніше, сімейні лікарі будуть продовжувати вакцинацію в пунктах щеплень в амбулаторіях, вони там працюють в основному з вакциною CoronaVac, оскільки вона поставляється в однодозних флаконах. А, наприклад, Moderna розфасована виробником у 15-дозних флаконах, і ми не можемо допустити, щоб в амбулаторії за день половину використали, а інша частина пропаде. Тому Moderna буде використовуватися якраз у Центрі масової вакцинації разом з іншими вакцинами - Pfizer, CoronaVac, AstraZeneca. Щеплення робимо за бажанням усім, без вікових обмежень.
Щоб отримати вакцину в Центрі, треба подзвонити, ми узгодимо зручний для вас час і сформуємо відповідні групи необхідної чисельності. Таким чином не створюватимуться небажані черги.
За словами головного лікаря, міфи про начебто небезпечність вакцин спростовані самим життям. Далеко ходити не треба – у Новомосковську серед усіх провакцинованих не зафіксовано жодного тяжкого ускладнення.
Із загальної кількості вже зроблених у Новомосковську щеплень щепилися вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Pfizer – 49,5% осіб, вакциною AstraZeneca від Оксфордського університету – 27,5%, CoronaVac – 21,3%, Moderna – 1,8% людей.
- Цими днями ми проводимо ревакцинацію вакциною AstraZeneca тих, хто три місяці тому отримав перші щеплення, - говорить Леонід Гінкота. - Також робимо вакцинами Moderna і Pfizer перші щеплення. В цілому ми успішно виконуємо план вакцинації, маємо можливість ще інтенсивніше це робити, для цього є навчений і вже досвідчений персонал, є вакцини. Робочі колективи, де працює понад 50 осіб, можуть викликати мобільну бригаду з вакцинації за місцем роботи.
Світовий досвід свідчить про те, що згадані вакцини ефективні в тому числі й проти мутованих штамів вірусу. Відсоток ефективності у порівнянні з дією на звичайний штам COVID-19 дещо менший, але все ж доволі високий – від 76 до 80%. Як наслідок, зараз серед госпіталізованих з тяжкими ускладненнями кількість вакцинованих значно менша, ніж не вакцинованих. Тому вакцина, яка забезпечує певний захист, все ж краще, ніж взагалі нічого. Повідомлення з країн, де вже вирують мутовані штами, тривожать тим, що високий відсоток тяжких ускладнень спостерігається серед доволі молодих людей - віком від 30 до 40 років. Але в групі найбільшого ризику залишаються люди похилого віку.
- Громадяни з хронічними захворюваннями й літні люди мають найбільші ризики важкого перебігу хвороби та летальних наслідків, - переконаний Леонід Гінкота. - Сумний досвід Новомосковська 2020 року це підтверджує: понад 100 померлих лише за офіційною статистикою. А скільки їх вижило, але отримали колосальні ускладнення хронічних хвороб, які згодом і призвели до смерті… Таких смертей в рази більше. Тому особливо важливо для цієї категорії громадян підготуватися до чергової хвилі пандемії, отримавши щеплення. Тоді якщо вони й захворіють, то перебіг хвороби буде значно легший і в більшості випадків – без госпіталізації. Не треба очікувати від будь-якої вакцини, в тому числі й щодо коронавірусу, що ви ніколи не захворієте – вакцини навчають нашу імунну систему, як подолати збудника швидко та з мінімальними наслідками.
Період певного літнього затишшя захворюваності на COVID-19 минув, зараз у Новомосковську щодня реєструється все більше й більше випадків заражень. Поки немає критичного зростання кількості хворих і є можливість планово записатися й зробити щеплення, цією нагодою можна й треба скористатися.
- Ми започаткували міську «гарячу» телефонну лінію з питань, пов’язаних із захворюванням на COVID-19 і вакцинацією, - повідомив Леонід Гінкота. – Зателефонувавши  067-863-53-87, ви отримаєте відповіді на свої питання, вам роз’яснять, проконсультують, запишуть на щеплення.
І наостанок. Щеплення від коронавірусу не є обов'язковим, але в усьому світі його наполегливо рекомендують робити усім дорослим. За оцінками ВООЗ, для зупинки передачі вірусу імунітет має виробитися у 65-70% населення – це створить колективний імунітет. І чим швидше ми його отримаємо, тим швидше зможемо повернутися до звичного життя. Не забуваємо про уникнення скупчень людей, провітрювання приміщень і маски. Бережіть себе!
Роботу Центру масової вакцинації в Новомосковську 29 липня перевірив перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Орлов, який відзначив злагоджену й плідну роботу міських медичних працівників та посадовців в організації щеплень. Так, у місті понад 12% дорослого населення вже отримали щеплення.