ВСЕ

Сергій Рєзнік розповів підприємцям, як оновлюється місто, і запросив до розширення партнерства

Напередодні Дня підприємця, який відзначається в Україні в першу неділю вересня, у великій залі виконкому відбулася зустріч міського голови Сергія Рєзніка з підприємцями Новомосковська.
Важливість підприємництва для міста продиктована величезною роллю, яку воно відіграє в його економічному зростанні, виступаючи головним джерелом створення робочих місць, насичення ринку товарами й послугами. Чесна підприємницька діяльність сприяє наповненню місцевого бюджету, що дає можливість міській владі вирішувати актуальні соціально-економічні проблеми.
- Ми цінуємо роботу кожного з вас на території міста, - підкреслив Сергій Рєзнік.
Він нагадав, що своєю головною стратегічною задачею як міського голови вважає оновлення міста, осучаснення його пострадянської інфраструктури. Так, зараз тривають капітальні ремонти 10 доріг. Подібних робіт у таких обсягах не зможуть пригадати навіть новомосковські старожили. Також ремонтуються 7 тротуарів, вперше у місті з’являться велодоріжки.
Щоб зробити цей інфраструктурний прорив, довелося взяти кредит, оскільки тих грошей, які збираються на території Новомосковська, для цього недостатньо. Але й продовжувати жити в умовах міста-розвалюхи вже не можна – це принижує городян і шкодить іміджу Новомосковська.
У цьому році робляться поточні ремонти двох центральних вулиць - Гетьманської і Сучкова, але їх стан вимагає капітальних ремонтів, проєктно-кошторисна документація для цього вже розробляється.
Вже зроблені ямкові ремонти в 40 дворових проїздах – на більш серйозні ремонти ресурсів поки що не вистачає. На мікрорайонах у цьому році впорядкують 47 ґрунтових доріг.
Але змінами стану доріг і тротуарів оновлення міста не обмежиться. Мова йде також і про місця відпочинку та дозвілля. Так, відповідаючи на запитання підприємців, Сергій Рєзнік розповів про роботи, які тривають в парку ім.Сучкова. Там завершили приводити до ладу вхідні групи з обох боків «горбатого» мосту, облаштовано нічну ілюмінацію й міст нарешті не соромно називати одним із символів Новомосковська. Відтепер він став комфортним і для пішоходів, і для мам з колясками чи велосипедистів.
Плитку на набережній в парку довелося майже всю перекласти, залишилося завершити невелику ділянку – ліквідують просідання плитки, яка від самого початку була укладена неправильно, роблять правильно підсипку, щоб через плитку не проростала трава тощо. Набережною вже приємно прогулятися.
- Але, за великим рахунком, ми маємо не центральний парк, а просто сквер, - сказав Сергій Рєзнік. - Тому плануємо його реконструкцію, щоб він став повноцінним парком – з атракціонами, з місцями активного відпочинку та сімейних прогулянок, пікніка тощо.
Зараз приводиться в порядок земельне питання, бо, виявляється, паркова земельна ділянка досі не оформлена за містом.
Реконструкція парку охопить і центральний міський пляж як його складову частину – пляж теж повинен бути сучасним і безпечним.
Відповідаючи на питання щодо Палацу культури «Металург», міський голова нагадав, що палац 1,5 року був закритий, приміщення прийшли в непридатний для використання стан, тепер його приводять в порядок. Вже зроблені спортзали, меблі замінять. Палац культури наразі не міський, він належить Фонду Держмайна, з яким місто підписало договір оренди на 15 років.
- Але ми зробимо все, щоб у найближчі роки отримати Палац культури у власність міста, - заявив Сергій Рєзнік. - Тоді ми зможемо направляти на його утримання капітальні вкладення.
Він повідомив, що 24 вересня Палац культури «Металург» офіційно відкриється благодійним спектаклем, і розпочнеться новий етап життя для цього закладу культури. Спектакль буде цікавим і для дорослих, і для дітей. Вхід безкоштовний, але всі бажаючі зможуть зробити посильний благодійний внесок у грошовій формі, а зібрані кошти підуть на потреби дитячого відділення міської лікарні.
Щодо центрального міського стадіону, то через відсутність державного фінансування протягом року його ремонт був призупинений. Зараз роботи продовжилися, завершаться вони в наступному році. Стадіон зможе приймати матчі першої футбольної ліги, різні легкоатлетичні та футбольні змагання, а також міські заходи. Уже є домовленості з керівництвом одного з клубів першої ліги, який хоче зробити наш стадіон базовим для свого клубу, тобто візьме стадіон в оренду і фінансово його утримуватиме, плюс інвестуватиме гроші в розвиток футболу в Новомосковську. Так само досягнуто попередніх домовленостей щодо проведення на нашому стадіоні легкоатлетичних змагань в рамках чемпіонату України серед певних категорій. Це цікаво місту тим, що організатори за проведення заходів сплачуватимуть кошти до міського бюджету.
В ході спілкування торкнулися й питання стихійної торгівлі на центральних вулицях. За словами міського голови, це непорядок, що породжує законне обурення багатьох городян, псує зовнішній вигляд міста, і цей безлад доведеться виправляти.
- Але це не значить, що людям не дамо торгувати, - зауважив він. - Вони зможуть продавати свої товари у відведених місцях.
Сергій Рєзнік попросив підприємців сприяти розвитку міста, привести до ладу територію біля своїх об’єктів, щоб поруч була клумба, урна тощо.
- Міська влада намагається виступати не лише споживачем коштів, які сплачуються вами в якості податків, ми прагнемо до нормальних партнерських відносин з підприємницьким середовищем, - підкреслив очільник міста. – Ми готові максимально сприяти й допомагати вам в усьому, що йде на благо Новомосковська, на його розвиток. Спільними зусиллями ми зробимо місто зручним і комфортним для проживання. Генеральна задача – щоб Новомосковськ перестав бути місцем, де його жителі лише ночують, а вранці їдуть на роботу чи на відпочинок до Дніпра. Треба, щоб люди тут жили, мали змогу тут працювати і відпочивати. Не в дніпровських «Каравані» чи «Мост-Сіті», а в Новомосковську, щоб навіть з Орлівщини, Піщанки чи Гвардійського населення приїжджало до нас гуляти й витрачати кошти за товари і послуги, які надаються підприємцями міста.
Сергій Рєзнік з нагоди свята вручив грамоти за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток міста підприємцям Валієву Інглабу, Відюкову Денису, Ігнатьєвій Світлані, Красману Сергію, Левченку Олександру, Лікарю Сергію, Мартиненку Денису, Матвієнку Леоніду, Паляничку Сергію, Сидорчуку Олегу, Скрипнику Володимиру, Черненко Людмилі та територіальному керуючому групи АТБ м. Новомосковська Дмитрієвій Варварі.
- Бажаю вам і всім підприємцям гарних прибутків, щоб був достаток у ваших сім’ях. А буде у вас прибуток – буде й дохід міській казні. Спасибі за роботу і вклад в економіку Новомосковська, - підсумував зустріч Сергій Рєзнік.