ВСЕ

Сумно аж за край: пройшла сесія міської ради

Сумно аж за край. Саме так можна охарактеризувати враження від присутності на сесії Новомосковської міської ради, яка пройшла 10 червня 2022 року. Невідомо, чим керується частина депутатів, але точно не законами й інтересами городян.
Під час сесії депутати не проголосували за зміни до бюджету міста на поточний рік. Документ не прийнятий.
Що ж не влаштувало частину депутатів? Що такого передбачав цей проєкт рішення?
Почнемо з виділення коштів для фінансової підтримки водоканалу, які могли б хоча б частково убезпечити місто від загрози обмеження водопостачання через величезні борги. Тож кошти не виділені. Це депутати дають сигнал людям запасатися водою? А Дніпроводоканал тим часом прислав чергове «китайське» попередження.
Передбачалися 375 тис.грн на облаштування по місту 15 свердловин (бюветів) для забезпечення людей водою все на той же випадок відключень чи (не доведи Господи) пошкодження мереж ворогом. Бювети відкладаються.
Далі. Нацбанк з 3 червня 2022 року підвищив відсоткову ставку по кредитах з 10% одразу до 25% річних. Тепер наше місто, яке взяло минулого року в Укрексімбанку кредит на 5 років на суму 70 млн грн на капітальний ремонт доріг і тротуарів, вимушене буде сплачувати 25% річних. Тому проєктом рішення пропонувалося швидко погасити 20 млн грн боргу. Тим більше, що кошти для цього є. Тепер не погасимо. А значить пізніше заплатимо значно більше. Мабуть, на думку ряду депутатів, це дуже «по-хазяйськи».
Для рятувальників ДСНС пропонувалося виділити фінансову допомогу в 570 тис.грн на ремонт пожежної машини, пошкодженої під час виїзду на надзвичайну подію. Поки що будуть без машини.
Так само без фінансової допомоги в 3,6 млн грн залишилася наша військова частина. Міськвідділ поліції теж (250 тис.грн).
У цьому ж не проголосованому проєкті рішення були передбачені кошти на проведення ремонтів дворових проїздів (Гетьманська 37, 47, 48, 50, 51, Запорізька 16, в’їзд між будинками по Микити Головка 22 і 24, Паланочна 35, Велика Ковалівка 8 та ін.), на благоустрій території, прилеглої до вул. Українська 7а і Калнишевського 18. Поки що все це відкладається на невизначений термін.
Не виділені кошти й на ямочний ремонт найбільш проблемних ділянок міських доріг, на благоустрій території навколо пам'ятника «Літак» тощо.
Комунальникам не виділені кошти на закупівлю пального. Проведення робіт з благоустрою міста ставиться під питання.
Клуб Гончара грошей на опалення теж не дочекався.
Відповідно до регламенту, рішення ради приймається більшістю депутатів від її загального складу ради (38 чол.), тобто мінімально – 20 голосів.
«За» внесення змін до бюджету міста проголосували 16 депутатів:
Рєзнік С.О.
Арутюнов В.Л.
Гаркавенко О.І.
Гопанюк Я.Д.
Єдаменко В.М.
Карачевцев Ю.В.
Кардашов О.В.
Кістриця С.С.
Літвіщенко В.І.
Лєбєдєв Р.Г.
Мартиненко Д.С.
Мирошниченко О.А.
Олійник Т.О.
Стець Г.С.
Шухман М.М.
Ялова І.В.
«Проти» не проголосував ніхто.
«Утрималися» - 15 депутатів:
Барсук М.О.
Вишневський М.В.
Бугайов О.М.
Заблуда В.М.
Іванов М.М.
Літвіщенко О.В.
Мазур А.В.
Матвієнко В.А.
Мірошник О.Г.
Мороз І.В.
Мороз С.А.
Підченко Т.В.
Полоса В.М.
Сопільник А.І.
Тільний С.В.
Не проголосувала - 1 – Дакова Т.Д.
В розрізі партійності депутатів, які не підтримали виділення коштів на все вище зазначене – це 100% всіх присутніх на сесії представників партій «Батьківщина», «За майбутнє» і Блоку Вілкула, та всі (за виключенням по одному депутату) від «Слуги народу» і «Пропозиції».
Цікава й, прямо скажемо, шокуюча деталь. Команда «Слуг народу» на чолі з депутатом Михайлом Вишневським згадане рішення не підтримала. Але парадокс у тому, що Вишневський є головою районної державної адміністрації, а зараз, на період воєнного стану – головою районної військової адміністрації. Його влада з питань оборони розповсюджується в тому числі й на місто Новомосковськ. Вимога виділити з бюджету міста Новомосковська кошти на підвищення бойової готовності військової частини та підрозділу ДСНС міститься в письмовому розпорядженні Вишневського як голови РВА. І він сам же за це рішення не проголосував!
Це як? Це що? Навряд чи такі дії зміцнять оборонні можливості наших підрозділів. Тут уже точно треба втручатись СБУ.
І це тільки мова йде про одне з 31 проєктів рішень, які сьогодні розглядалися на сесії. З них депутати прийняли тільки половину. Решту - «провалили», і робили це методично й послідовно ті самі 16-17 депутатів. Навіть змінити назву вулиці Московської – було 2 «проти» і 10 «утрималися»! Це питання ледве-ледве пройшло з мінімально необхідною кількістю голосів. То кого ми обрали в депутати? Прізвища цих «патріотів» дивіться на сайті міської ради (розділ «Рада» – Результати поіменного голосування).
«Провалили» й питання щодо затвердження нормативної грошової оцінки земель (НГО). Ця оцінка в Новомосковську була прийнята 9 років тому. Не рідше як раз на 5-7 років цю оцінку треба коригувати, осучаснювати - це вимога законодавства. І будь-який бізнесмен, який орендує у міста земельну ділянку під свій торговий об’єкт, має з плином часу платити актуальну орендну плату, що буде надходити до бюджету громади, звідки кошти розподіляються на нагальні потреби міста. Так розвиваються всі населені пункти. А в Новомосковську депутати відмовляються розглядати це питання, хоча вже всі строки минули. І знову 16 чол. відмовилися це робити – рішення не прийняте, значить продовжуватимуть платити в бюджет смішні копійки. Чому? Бо це безпосередньо стосується інтересів депутатів-підприємців. А місто переб’ється! Складається враження, що не всі йшли в депутати з наміром розвивати місто.
У цьому зв’язку важливий нюанс: у зв’язку з тим, що НГО у Новомосковську не відповідає вимогам чинного законодавства, Держгеокадастр відмовляє у видачі довідок з НГО, що унеможливлює заключення нових договорів оренди земельних ділянок. Тобто громадяни, які хочуть розвивати свій бізнес у місті, не зможуть реалізувати своє право. Чи, можливо, це депутати-підприємці таким чином усувають конкурентів?
КП «НККП» - банкрут, багато років поспіль накопичувалися його борги, тепер розпочинається процедура ліквідації підприємства. Щоб врятувати приміщення, які знаходяться на його балансі і не допустити їх примусового відчуження Державною виконавчою службою для покриття боргів, проєктом рішення пропонувалося передати ці приміщення на баланс міського Управління ЖКГ і КБ. Рішення не прийнято – частина депутатів його не підтримали. Всі об’єкти тепер під загрозою продажу. Дежавю. Таке вже в Новомосковську було і досі не вщухають розбірки й звинувачення – хто в цьому винен. Хто винен сьогодні – вже знаємо.
Риторичне питання: як за таких умов розвивати місто, як вибиратися з болота?