ВСЕ

Новомосковськ – європейське місто

Між нами завжди музика, що ллється з променів зірок, вона з дощем одружена, вона початок всіх казок. Нещодавно здавалось зовсім казковим, щоб діти з маленького провінціального містечка в Україні ставали відомими в європейських країнах. Але сучасні технології роблять дива.
У зв’язку з епідемією хвороби більшість музичних конкурсів перейшли на дистанційну форму проведення. І тепер не потрібно вишукувати валюту, займатись довготривалим оформленням документів на виїзд за кордон, бронювати квитки на транспорт і готельні номери.
Десятки учнів мистецької школи ім.М.Бровченка записують відеоролики свого виступу і надсилають на адресу міжнародних конкурсів.
Так, готуючись до міжнародного конкурсу «Парад зірок 2020», що відбувався в м.Кракові (Польща), мрією Ірини Олешко було бажання виконати твір англійської композиторки Елен Девіс «Детектив». Але в Україні ні Ірині ні її педагогу Інні Гаврилівні Мілюковій не вдавалося знайти ноти цього твору. І тоді Ірина звернулася з проханням надіслати ноти до самої композиторки.
На диво, англійка швидко відгукнулася і надіслала нотний матеріал. На радощах Ірина разом з викладачем старанно вивчили музичний твір, записали його виконання і відіслали його на прискіпливу оцінку міжнародного журі. Журі даного конкурсу представлені музичними діячами США, Німеччині, Болгарії, Білорусії, Австрії, Польщі. Крім Ірини Олешко, в конкурсі брали участь учні нашої школи Давід Лютий та Поліна Коваль. Всі наші конкурсанти пройшли три відбіркових тури і тільки тоді за рішенням шановного журі новомосковські діти стали лауреатами престижного міжнародного конкурсу «Парад зірок 2020».
Після оголошення результату Ірина надіслала Елен Девіс листа з подякою, а та в свою чергу розмістила на своїй сторінці в Фейсбуці всю цю історію про дівчинку з маленького українського містечка Новомосковськ.
Більше ста коментарів європейців отримала ця розповідь. Так завдяки творчості учнів мистецької школи ім.М.Бровченка наш Новомосковськ стає відомим серед іноземців як місто музичне і талановите.
Надихнувшись успіхом в міжнародному конкурсі «Парад зірок 2020», учні викладача І.Г.Мілюкової ─ Ірина Олешко, Поліна Коваль, Давід Лютий продовжили свій зірковий шлях. У січні 2021 року вони взяли участь у міжнародному конкурсі «Зірковий Олімп» в м. Афіни (Греція). При цьому учні представили зовсім нові твори, не повторюючи ті, що вже звучали в інших конкурсах. І знову в жорстокій відбірковій боротьбі в три тури за рішенням журі, в якому були представники шести країн, наші діти оголошені переможцями. Ірина Олешко отримала Гран-прі, Поліна Коваль стала лауреатом І ступеню, а Давід Лютий посів І місце.
Так уже котрий раз професійне міжнародне журі оцінює майстерність учнів нашої мистецької школи ім.М.Бровченка і професіоналізм її викладачів. А своїм успіхом наші діти підіймають рідне місто на європейський рівень та знайомлять весь світ зі своєю творчістю.

Адміністрація НМШ ім.М.Бровченка