ВСЕ

Аудити комунальних підприємств: директор одного з КП написав заяву на звільнення, перевірка іншого КП ще триває

На підставі розпоряджень міського голови співробітниками відділу внутрішнього контролю та аудиту була здійснена перевірка комунальних підприємств «Новомосковський Комсервіс» та «Благоустрій міста». Аудиту підлягає їх фінансово-господарська діяльність із надання підприємцям у тимчасове користування об’єктів благоустрою для потреб споживчого ринку та справляння грошової компенсації за використання цих об’єктів.
КП «Новомосковський Комсервіс» займалося цією діяльністю до кінця березня 2021 року, а потім на підставі рішення міської ради цю функцію передали до КП «Благоустрій міста». Тому «Комсервіс» перевіряють за 2 роки й 3 місяці, а «Благоустрій» – з 1 квітня 2021 року.
Зважаючи на різні об’єми документації, перевірка «Благоустрою» вже завершена. Про її результати на засіданні виконкому відзвітували начальник відділу внутрішнього контролю та аудиту Микола Кошевий та директор КП «Благоустрій міста» Олександр Величко (призначений на посаду 02.02.2021). Так, з 01.04.2021 р. було укладено 295 договорів із суб’єктами господарювання та фізичними особами. Доходи та витрати обліковуються без порушень. Недоїмка за укладеними договорами відсутня. Крім основної діяльності, підприємство доглядає за площею Героїв, демонтує незаконно встановлені об’єкти торгівлі тощо. Щодо ефективності роботи, то у квітні 2021 року одна гривня понесених підприємством витрат дозволила заробляти 2,10 грн. доходів, у травні 2021 – 3,02 грн., у червні 2021 – 1,50 грн.
Члени виконкому піддали критиці роботу підприємства, наголосивши на недостатніх зусиллях з поліпшення благоустрою міста та незадовільній організації комунікації керівництва КП з підприємцями.
В КП «Новомосковський Комсервіс» (зараз директором є Оксана Тітова, призначена 01.03.2021 р.) встигли перевірити лише частину документації – 140 договорів за 2020 рік, але при цьому вже виявлені суттєві недоліки. Так, на підприємстві порушувалися норми чинного законодавства щодо бухгалтерського обліку та фінансової звітності, при здійсненні обліку доходів і витрат застосовувався як принцип нарахування, так і касовий метод. Непоодинокі випадки надходження готівкових коштів від юридичних осіб через касу підприємства, що заборонено. Мало місце подвійне нарахування плати з одних підприємців, у той час як іншим її не нараховували взагалі. Недоїмка за укладеними договорами (не сплачені підприємцями кошти) лише за 2020 рік становить понад 263 тис. грн. У 2019 році одна гривня понесених підприємством витрат дозволила заробити 3,49 грн. доходів, у 2020 – 2,60 грн., у січні-березні 2021 – 1,00 грн.
Тож аудитори зробили висновок: ці факти можуть свідчити як про неякісний менеджмент з боку колишнього керівництва КП «Новомосковський Комсервіс» (попередній директор Анатолій Чупраков), так і про ознаки корупційної складової в діяльності.
Крім того, в доповіді Миколи Кошевого зазначалося, що за наслідками перевірки діяльність КП «Благоустрій міста» є більш ефективною в порівнянні з діяльністю КП «Новомосковський Комсервіс», оскільки за аналогічний період КП «Благоустрій міста» отримало вдвічі більше доходів у порівнянні з КП «Новомосковський Комсервіс».
Однак, враховуючи критику на свою адресу, Олександр Величко заявив про намір скласти повноваження директора КП «Благоустрій міста» по завершенні терміну дії контракту.
- Практика показує, що обраний нами шлях посилення контролю за діяльністю комунальних підприємств і закладів себе виправдовує, - підсумував міський голова Сергій Рєзнік. – Перевірка свідчить про те, що КП «Благоустрій міста» цілком може працювати без фінансової підтримки з міського бюджету.
Міський голова прийняв відставку О.Величка. Аудит фінансово-господарської діяльності КП «Новомосковський Комсервіс» триває.

P.S. В ході дискусії вияснилося, що площа Героїв уже потребує поточного ремонту. Вона й досі після реконструкції, що відбулася 3 роки тому, остаточно не прийнята на баланс міста, оскільки якість робіт і використаних матеріалів не відповідали проєктній документації. Ремонту підлягають системи поливу, електропостачання, насоси й елементи самого фонтану.