ВСЕ

Пенсії перераховані у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» встановлено, що з 1 липня 2021 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить 1854 грн.
У зв’язку з цим, органами Пенсійного фонду України з 01.07.2021 проведено перерахунок складових пенсійних виплат, які базуються на розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: мінімальної пенсії за віком, доплати за понаднормативний стаж, підвищення, надбавок, інших пенсійних виплат, установлених законодавством.
Таким чином, з 01.07.2021 мінімальний розмір пенсії за віком становить 1854 грн, відповідно максимальний - 18540 грн.
Окрім того, перерахунку відповідно до зростання прожиткового мінімуму підлягають:
доплата за понаднормовий стаж, передбачений Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (для непрацюючих пенсіонерів);
надбавка до пенсії за особливі заслуги згідно з Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
доплати відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
щомісячна державна адресна допомога особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій;
мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
З 01.07.2021 проведено перерахунок надбавки, призначеної відповідно до Закону України “Про донорство крові та її компонентів”, а це 10% від розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Новий розмір такої надбавки становить 229,40 грн.
Результати проведеного перерахунку пенсіонери побачать уже при отриманні пенсії у липні. Перерахунок з 01.07.2021 проведено в автоматизованому режимі. Пенсіонерам не потрібно додатково звертатися до органів Пенсійного фонду або надавати заяву для проведення такого перерахунку.