(В.О.Сухомлинський). Саме під таким гаслом відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів та вихователів закладів дошкільної освіти міста у закладі № 3 «Ромашка» на тему «Впровадження інноваційних технологій в образотворчу діяльність засобами малювання».
В учасників семінару-практикуму захопило подих від розмаїття фарб, які зустрічали гостей. Ці фарби провели учасників стежинами освітньої лінії Базового компонента дошкільної освіти «Дитина у світі культури», покликаного формувати у дітей почуття краси в різних її проявах, ціннісне ставлення до змісту предметного світу та світу мистецтва, розвиток творчих здібностей, формування елементарних художньо-продуктивних навичок, самостійності.
Начальник відділу соціального захисту та дошкільної освіти Наталія Куга розкрила теоретичні аспекти зображувальної діяльності та наголосила на важливості нетрадиційних технологій навчання образотворчому мистецтву, які повинні відповідати новітнім методам розв'язання освітніх завдань.
На актуальності впровадження нетрадиційних технік малювання зупинилася директор ЗДО № 3 «Ромашка» Раїса Тонкошкур, яка висвітлила вплив цих технологій на розвиток творчих здібностей дошкільників.
Змістовна презентація досвіду роботи закладу «Нетрадиційні техніки малювання в ЗДО» дала учасникам семінару ознайомитись з інноваційними технологіями, які використовуються педагогічним колективом цього закладу на заняттях з малювання. Система роботи, розкрита у презентації, засвідчила, що малювання нетрадиційними техніками відкриває широкий простір для дитячої фантазії.
І дійсно, у світ краси, творчості і фантазії поринули всі учасники, переглядаючи відеозаписи занять у вікових групах. Найменші дошкільнята творили веселі парасольки, використовуючи малювання пальчиком та поролоном. Різнобарвні парасольки, створені малятами, милували і захоплювали кожного – і вихованців закладу, і гостей семінару.
Заняття у середній групі «Осінні диво-кольори» зачарували всіх технікою зображення: малювання на піні. Сама техніка малювання надзвичайно цікава і захоплююча: за допомогою піни та кольорів осінніх фарб звичайні листочки перетворилися у казкові. І ця казка оживала, листочки весело кружляли у прощальному осінньому таночку.
Неймовірної краси оживали картини осені, виконані за допомогою техніки використання повітряних кульок вихованцями старшої групи. Повітряна кулька так весело стрибала по нанесених дітьми на аркуш паперу різнокольорових фарбах, що сталося справжнє чудо – дитячі картини, на яких через тло фарб посміхалася королева осінь.
Глибоко і досконало зупинилася на використанні арт-терапії у корекційній роботі з дітьми засобами нетрадиційного малювання практичний психолог закладу Юлія Кравченко, особливо у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Педагог презентувала незвичайну техніку малювання «Прозорий мольберт «Чарівне скло», яка дарує нові візуальні враження і тактильні відчуття. Це живопис на склі, який є гарним засобом творчого самовираження дітей та сприяє розвитку у них комунікативних навичок, розвиває психічні функції та творче мислення.
Миті натхнення, насолоди, піднесення отримали учасники під час проведення вихователем Іриною Білокуровою майстер-класу «Фантазії барв». Малювання на зрізі дерева картин вражало і зачаровувало кожного. Картини, створені гостями семінару, збентежили душу, уяву і почуття, надихнули педагогів і далі подорожувати з дошкільнятами у світ краси і творчості і створювати чарівні і неперевершені твори своєї діяльності.
Захопила учасників семінару-практикуму і виставка дитячих робіт «Різнобарвні фарби», де всі змогли торкнутися до шедеврів дитячих почуттів, виражених у малюнках нетрадиційними техніками. Ізюминкою стала фотогалерея «Разом веселіше», яка засвідчила, що педагоги запалили іскру творчості не тільки у вихованців, а і у батьків. Яка яскрава ця іскра. Вона захоплює все нові і нові нетрадиційні методи творчості.
АПАЛЬКОВА Зоя Василівна, вихователь-методист КЗ ЗДО № 7 «Ластівка»