ВСЕ

Новомосковськ скликає таланти України

Змагання музикантів проводилися ще у стародавній Греції та Римі; у середні віки змагалися трубадури (французькі поети-музиканти), трувери (митці, що започаткували музично-театральний жанр – пастурелі), мінезингери (поети-музиканти, що мали народнопісенні витоки, пов’язані з духовною тематикою), мейстерзингери (середньовічні німецькі поети-музиканти з бюргерського середовища). У сучасній формі музичні конкурси зародилися в ХІХ ст. (1803 р., м.Париж).
Сьогодні виконавський конкурс – це основна форма виявлення талантів, нового типу виконання, надання нових орієнтирів та стимулів тим, хто удосконалює свою виконавську майстерність.
Конкурс дає змогу підсумувати певний етап спільної роботи конкурсанта і педагога, виступає показником її якості.
У зв’язку з цим у нашій мистецькій школі ім.М.Бровченка і був започаткований конкурс «Весняний водограй».
Спочатку це був конкурс між відділами школи та з часом отримав статус регіонального. Але в цьому році його сміливо можна назвати всеукраїнським. У музичному змаганні взяли участь 105 конкурсантів з Дніпропетровської, Вінницької, Луганської, Львівської, Запорізької, Хмельницької, Донецької, Харківської, Житомирської, Івано-Франківської, Чернігівської областей.
Чому конкурс з нашого маленького містечка став таким популярним в Україні? По-перше, конкурс є дистанційним і безкоштовним. Більшість сучасних конкурсів є платними і оцінка конкурсанта часто залежить від його фінансової спроможності. По-друге, це високий професійний рівень журі. У цьому році головою журі був доцент кафедри «Оркестрові інструменти» Дніпропетровської академії музики ім.М.Глінки Грузін І.О., а членами – доцент кафедри «Народні інструменти» заслужений артист України Федотов Ю.П. та старший викладач кафедри «Фортепіано» Житня Ю.В.
Гран-прі регіонального конкурсу юних виконавців джазової музики «Весняний водограй-8» поділили між собою Максим Левада (фортепіано) з м.Суми та фортепіанний дует «Натхнення» у складі Паненкової Дар’ї і Грибкової Анни з м.Покровськ Донецької обл.
Але й учні нашої школи не пасли задніх. Шість перших місць в різних категоріях отримали Гріпіч Тимофій, Ільїн Дмитро, Лазарева Софія, Сімонов Тимур, тріо саксофоністів у складі: Савченко Ярослав, Гур’єв Ілля, Лопатич Кристина та фортепіанний дует у складі сестер Софії й Катерини Євдаш.
Популярність Новомосковського конкурсу сприяє покращенню зв’язків між мистецькими школами, культурному збагаченню педагогічної спільноти. Адже конкурсанти, крім власних творчих успіхів, демонструють досягнення педагогічної школи. У зв’язку з цим адміністрація Новомосковської мистецької школи ім. М.Бровченка планує встановити конкурсу «Весняний водограй» всеукраїнський статус. Це офіційно дозволить Новомосковську стати одним із центрів професійного музичного змагання державного рівня.
Тож побажаймо успіхів засновникам конкурсу, педагогам, учням в нових сторінках вже всеукраїнського конкурсу юних виконавців джазової музики «Весняний водограй-9»!