ВСЕ

Міська лікарня готується до можливого погіршення ситуації з коронавірусом

Центральна міська лікарня Новомосковська продовжує залишатися в статусі госпітальної бази для прийому хворих з підозрою на коронавірусну хворобу. Тому з 210 наявних в лікарні стаціонарних ліжкомісць 120 відведені для прийому коронавірусних хворих. Про це повідомила заступник головного лікаря ЦМЛ з медичної частини Лариса Романова.
На початку поточного року з міського бюджету були виділені кошти на закупівлю і монтаж системи централізованої подачі кисню до коронавірусних ліжок. Система вже уведена в експлуатацію - встановлено криогенну ємність для зберігання і роздачі зрідженого медичного кисню, яка укомплектована необхідної запірною і регулюючою арматурою та контрольно-вимірювальними приладами. Від криогенної ємності облаштовано мережу кисневодів до кожного зі 120 ліжок, призначених для коронавірусних хворих, - в реанімаційному, терапевтичному та хірургічному корпусах лікарні. Таким чином мінімізується потреба в забезпеченні лікарні киснем у балонах.
- Попередні хвилі пандемії показали, що використання кисню часто є єдиним порятунком для тяжких хворих, у яких вірус спричиняє пневмонію, - зазначив в.о. головного лікаря ЦМЛ Віктор Вишневський. – Бо в багатьох випадках без забезпечення хворих киснем навіть найкраще й найдорожче лікування неефективне, а це може коштувати життя десяткам і сотням жителів. Своєчасне виділення міською владою коштів стало важливим управлінським рішенням, воно дало нам змогу підготуватися до можливої чергової хвилі захворювання.
Віктор Вишневський також повідомив, що всі підрозділи лікарні вже у повному обсязі забезпечені засобами захисту для медиків, медикаментами для пацієнтів, перелік яких визначений НСЗУ. Медперсонал вчасно й у повному обсязі отримує заробітну плату й доплати за роботу з коронавірусними хворими.
Наразі завершується період відпусток і місто прогнозовано пожинає плоди подорожей наших земляків як всередині країни, так і за кордон. Інфекціоністи говорять про високу заразливість нового штаму вірусу «Дельта», що в десятки разів перевищує раніше відомі штами.
Станом на 6 вересня в міській лікарні проходять стаціонарне лікування 33 пацієнта з пневмонією, з них 16 з підтвердженим діагнозом ковіду, причому понад 81% інфіковані штамом «Дельта». Всі 100% з тих, хто хворіє на COVID-19, не були щеплені. У порівнянні з попередніми хвилями пандемії зараз вражаються люди значно молодшого віку. В лікарні зазначають, що дітей з COVID-19 у місті не лікують – їх направляють до спеціалізованих закладів охорони здоров’я.