ВСЕ

Валерій Ляшок: "Наше покликання - турбота про немічних". ФОТО

Напередодні професійного свята соціального працівника ми вирішили поспілкуватися з людьми, чия професія «соціальний працівник» набула особливого змісту.
На початку поточного року в Новомосковську виник гучний скандал, пов'язаний зі зловживаннями в міському Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). З цього приводу було призначено службове розслідування, за результатами якого виплило ряд порушень з боку керівництва та окремих робітників, за які законом передбачена кримінальна відповідальність. Тож директора усунули з посади та направили повідомлення в поліцію про скоєння злочинів.
А поки слідство триває, ми тим часом вирішили дізнатися, чи змінилося щось в роботі ТЦ, чи усунені недоліки, виявлені відділом внутрішнього контролю та аудиту? Ці запитання ми задали в.о. директора Валерію Ляшку. Він охарактеризував останні пів року роботи як вкрай напружені. Але завдяки цьому зараз уже можна констатувати, що всі підопічні обслуговуються на законних підставах, їх персональні дані захищені, робота соціальних робітників під суворим контролем і її ефективність покращується. Весь персонал фахівців Терцентру наразі готується до переатестації.
В результаті зміни підходів до організації роботи довіра до закладу зростає. Свідченням тому - сухі цифри: протягом останнього року обслуговуванням було охоплено більш ніж півтори тисячі підопічних, до їх числа за цей час приєдналися ще 163 особи.
Наразі в Терцентрі функціонують 4 відділення - обслуговування на дому, денного перебування, денного догляду для дітей з інвалідністю та відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги, також працюють пункт прокату засобів реабілітації та клуби за інтересами.
Сотні новомосковців, в основному люди похилого віку, щоденно відчувають турботу й увагу соціальних працівників Терцентру, які їх підтримують, доглядають, допомагають долати життєві труднощі. І потреба в таких послугах лише зростає, особливо в нинішніх умовах.
Які ж саме послуги надає Терцентр? Наприклад, "швидка соціальна допомога" на дому: якщо людина самотня, не здатна до самообслуговування, а її діти не мають можливості дбати про неї, то цим займуться працівники відділення соціальної допомоги вдома. Вони доставляють продукти харчування, ліки, допомагають у прибиранні будинку, приготуванні їжі, пранні, купанні, комунікації з Пенсійним фондом чи УПСЗН, оплаті комунальних платежів і навіть в обробці присадибних ділянок.
А ось послуги відділення денного перебування спрямовані на підтримку соціальної активності людей похилого віку та осіб з інвалідністю. Для цього в Терцентрі працюють гуртки, організовуються спортивно-масові заходи, розважальні ігри, лекції, екскурсії, надаються послуги психологів, медичних працівників. Для молодих людей з вадами здоров'я діє клуб для спілкування, навчально-трудова кімната.
У групі денного догляду для дітей з інвалідністю кваліфіковані фахівці з фізичної реабілітації, вихователі, логопед, психолог, реабілітолог, музичний керівник опікуються дітьми, які мають вади здоров'я та потребують реабілітаційних заходів. Для цього в Терцентрі є всі технічні можливості, зокрема сучасне реабілітаційне й сенсорне обладнання. Дітки за кошти міського бюджету отримують триразове харчування.
Щодо відділення організації надання адресної, натуральної та грошової допомоги, то це своєрідне "бюро добрих послуг" для незахищених верств населення. Тут надають різноманітні послуги – перукарські, швацькі, господарсько-комунальні, послуги з прокату технічних засобів реабілітації, допомагають продуктовими наборами й навіть у ремонті будинків.
- Немолоді, хворі й іноді зовсім безпорадні люди завжди можуть розраховувати на допомогу від Територіального центру, - запевнив Валерій Ляшок. Наше покликання - турбота про таких немічних.
Він пояснив, що Терцентр забезпечує як безоплатне, так і платне обслуговування. На безоплатне приймаються громадяни, які не здатні до самообслуговування, не мають працездатних дітей і їх доходи не перевищують два прожиткових мінімуми для непрацездатних осіб. Решта громадян можуть теж обслуговуватися, але за плату, розмір якої встановлюється виконкомом.
– У нас практично щодня відбуваються якісь цікаві заходи, - розповів Валерій Ляшок. – Для підопічних відділення денного перебування за рік ми організували 297 засідань клубів різної спрямованості, також провели 138 дозвіллєвих та 12 святкових заходів, 3 заходи спільно з міськими закладами культури. Тут наші підопічні спілкуються, прагнуть жити повноцінно й цікаво, головне - вони не усамітнюються в своїх помешканнях і не залишаються наодинці зі своїми проблемами й сумними думками. Вони не раз побували на різнопланових екскурсіях: на виставці картин у міському музеї, в Самарському Свято-Миколаївському монастирі, в Харкові, а також неодноразово у Дніпрі – в планетарії, в художньому музеї, в бібліотеці української діаспори тощо.
Широкою популярністю користуються наші соціальні послуги. Наприклад, за рік перукарськими послугами скористалися 781 чол., швацькими – 51, послугами з комплексного обслуговування та ремонту будинків – 63 чол.
Терцентр надає також, серед інших, і транспортні послуги власними автівками, ми транспортуємо підопічних за необхідності до медичних закладів, соціальних установ. Для осіб з інвалідністю є автомобіль, облаштований підйомником.
Крім того, що ми за рахунок міського бюджету закуповуємо й вручаємо продуктові набори підопічним та іншим соціально вразливим верствам населення, ми також отримуємо благодійну допомогу від громадських організацій, комерційних структур та приватних підприємців міста для надання допомоги дітям з інвалідністю, малозабезпеченим громадянам міста, тим, хто опинився в складних життєвих обставинах, та для організації дозвіллєвих заходів у Терцентрі. Користуючись нагодою, я хочу подякувати меценатам: міському голові Сергію Рєзніку, секретарю міської ради Володимиру Арутюнову, депутатам міської ради Марку Шухману, Володимиру Заблуді та Ярославу Гопанюку, Інтерпайп НМТЗ, хлібозаводу №11, ТОВ «Шері Плюс», церкві ЄХБ, БО «Добрі серця», ПП Валієв І.Т., ПП Пахомов А.В., ПП Крючковий О.А., ПП Краселюк О.Г., ПП Федяєв С.О.
Довідково. Для тих, хто виявить бажання обслуговуватися в Територіальному центрі, просимо звертатися за адресою: м. Новомосковськ, вул. Паланочна,29, тел.(096) 6354465.