Напередодні в навчальних закладах пройшли тематичні заходи, в ході яких учні розповідали однокласникам про своїх прадідусів та прабабусь - учасників бойового і трудового фронтів, демонстрували фото з сімейних альбомів, брали участь у виставках малюнків, вітали святковими листівками мешканців своїх мікрорайонів, покладали квіти до найближчих меморіалів і пам’ятників загиблим.
Біля будівлі КП «Новомосковськтеплоенерго», що по вулиці М.Головка, поновили меморіальну дошку новомосковському підпільнику Микиті Головку.
На подвір’ї Територіального центру пройшла традиційна святкова акція з концертом і солдатською кашею для ветеранів війни, дітей війни, підопічних Терцентру та усіх бажаючих. Цей захід до Дня Перемоги 15 років тому започаткував тодішній громадський активіст, а нині міський голова Сергій Рєзнік.
Молодіжний центр продовжив практику організації перегляду фільмів під відкритим небом, започатковану минулого літа громадськими організаціями «Наш Новомосковськ» і «Шлях до майбутнього», що стало прекрасною альтернативою кінотеатрам на період пандемії. Цьогорічний сезон відкрили фільмом «Тонка червона лінія».
На території Інтерпайп НМТЗ біля Вічного вогню керівництво, працівники та ветерани підприємства поклали квіти пам’яті.
8 травня о 23 годині біля Меморіалу «Вічна Слава» пройшла акція «Перша хвилина миру», в ході якої її учасники виклали з маків символічну карту України. Саме у цей час 8 травня 1945 року був підписаний акт про беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини.
9 травня біля оновленого Меморіалу на площі Героїв та біля пам’ятника загиблим воїнам на Кулебівці пройшли мітинги й покладання квітів. Серед присутніх свідків страшної війни - лише малолітні партизани, ті, хто народився в концтаборах та "діти війни". У місті наразі проживають 12 безпосередніх учасників бойових дій часів Другої світової війни, але всі вони - маломобільні й не змогли відвідати святкові заходи. Їх поздоровили на дому.
Вдень у парку ім. Сучкова відбувся святковий концерт.
Вічна пам'ять загиблим, честь і слава живим героям! Вони йшли на смерть і помирали стоячи, щоб ми не жили на колінах. Вклонімося ж їм за можливість народитися й жити.
Довідково. Бажаючі отримати фото у гарній якості можуть надіслати повідомлення на електронну пошту редакції із зазначенням номера знімка.