Явка на місцевих виборах у Новомосковську завжди набагато менша, ніж на президентських чи парламентських. Мовляв, царя в Київ обрали - нехай нами керує. Але президент не буде вирішувати, яку дорогу чи тротуар вам зробити, за рахунок бюджету чи з кишень батьків ремонтувати класи, чи працюватиме поліклініка і якими будуть місцеві комунальні тарифи. Це повноваження якраз міської влади, яку ми й обираємо на місцевих виборах.
Саме міська влада розподіляє й витрачає кошти, які надходять у міську казну в якості наших податків. Саме їх, а не власні гроші, використовують наші обранці для виконання будь-яких робіт, коли керують містом.
На найближчих виборах ми собі оберемо міського голову й депутатів, які визначатимуть, куди першочергово дати грошей. Бо «дірок» у міському господарстві накопичилося стільки, що «латок» на все не вистачає. Догосподарювалися. Очевидно, пріоритетність завдань була неправильною.
Так, дехто може апелювати - мовляв, люди розчарувалися у всіх політиках, тому вибирати нема з кого, а отже - на вибори не піду! Звичайно, це право кожного. Але...
По-перше, вибирати завжди є з кого. Це не обов’язково мають бути кандидати від найрейтинговіших політичних сил. Оберіть, зрештою, свого сусіда, якого можна буде запитати, де наші дороги, де робочі місця, чому не прибрали незаконний кіоск чи заправку в центрі міста, чому в Самару зливаються помиї. Ви ж не до президента з цими питаннями підете!
А по-друге, навіть якщо Ви не пішли голосувати, то мера й депутатів обере за вас той, хто голосувати прийде. А Ви будете пожинати плоди, клясти всіх, крім себе (я ж їх не обирав!) Так невже це кращий варіант?
Щодо партійності кандидатів у депутати. Навіть на рівні Києва це досить велика умовність: учора представники різних партій гризлися - сьогодні обіймаються. А в малих містах і поготів - тут належність до партії взагалі знівельована життям: міським господарством треба займатися, а не політикою. Тим більше, що партбілети більшість із кандидатів отримали по необхідності, бо по- іншому депутатом не станеш.
Але тут напрошується цікаве питання: хто формує партійні списки? Хто включає туди кандидатів? Чому хтось туди потрапляє, а комусь відмовляють?
Формує списки той, хто домовився з київським керівництвом партії і очолив місцевий її осередок. В деяких партіях таке право банально купують, щоб завести в місцеву раду своїх депутатів і нахабно качати гроші з бюджету. А до списків включають лише покірних - тих, хто голосуватиме, «як треба». На жаль, є такі партії...
Нагадаємо, що після попередніх виборів кілька років поспіль під одним спільним «ковпаком» у Новомосковська міській раді «дружили» депутати від кількох партій - БПП, Опозиційний блок, Батьківщина, Відродження і Партія Зелених. І різні партбілети їм абсолютно не заважали. Хто їх «здружив» і під чию дудку вони співали, жителі Новомосковська прекрасно знають.
Новомосковськ уже це пережив. Сподіваємося, імунітет у городян виробився. Бо той, хто придбав собі право розподілу місць у місцевих списках, нікому його просто так не віддасть, тим більше, якщо відчув ефект і отримав фінансовий зиск. Тож під чиєю опікою знаходяться ці партії зараз, здогадатися не важко. Обличчя в списках можуть змінюватися, суть - навряд чи.
Єдина поправка: частина депутатів, які були у згаданих партіях, зараз активно «перефарбору- ються» й ховаються по інших партіях. Тож виборцю треба бути уважним, щоб не отримати старий протухлий товар у новій яскравій обгортці, який активно рекламують для того, щоб «продати».
Тому партійні гасла на місцевому рівні не мають нічого спільного з виборами в міську раду. Тут обирати треба передусім людей, а не колір прапора. Тим більше, що деякі персонажі встигли змінити по десятку партбілетів.
Вибори відбудуться вже скоро - у неділю, 25 жовтня. Відтак хочеться звернутися для мешканців міста - не легковажте, прийдіть на дільниці. І не просто для того, щоб швиденько поставити галочку будь-де. На кожній дільниці будуть розміщені інформаційні плакати. Придивіться до кандидатів і оберіть собі владу - не від президента, не від провладної коаліції, не від опозиції - від самих себе. Оберіть тих, кому Ви довіряєте. Оберіть собі владу, з якою Вам жити наступні 5 років.
А якщо ні, то потім не жалійтеся, що бюджет розкрадено, що ви їздите по розбитій дорозі, що по місту вирізали залишки дерев, що на клумбах незаконні кіоски натикані суцільними рядами, а якесь чергове відділення лікарні планують закрити.
Країна починається не з високих столичних кабінетів, а з громади, села, міста.
Успішне місто - результат відповідального вибору кожного з нас. Залишимо як є - сидітимемо й надалі в жебраках, з протягнутою рукою на останніх місцях українських рейтингів.