АМБІТНІ ЦІЛІ - ВАГОМИЙ РЕЗУЛЬТАТ
- Ярославе Дмитровичу, близько 10 років тому на ІНТЕРПАЙП НМТЗ почався масштабний проект, який мав змінити умови праці новомосковських трубників. Це була амбітна і вагома задача, про яку тоді говорили як про передовий досвід не тільки для компанії ІНТЕРПАЙП, а й для всієї української промисловості. Які його результати зараз?
- Так, це був масштабний та амбітний проект навіть для ІНТЕРПАЙП. Ми вирішили не просто ремонтувати побутові приміщення та їдальні, а докорінно змінити систему. В побутових приміщеннях розділили зони чистого та робочого одягу. Кожен співробітник отримав три комплекти спецодягу. Паралельно старі побутові приміщення із шафками, які закривалися на навісний замок, перетворили на сучасні роздягальні, які сьогодні можна знайти, наприклад, у фітнес-центрах. Тоді ж ми, також першими в компанії, перейшли на комплексні корпоративні обіди із частковою компенсацією за рахунок підприємства.
Також відкрили сучасний навчальний центр та «опен-спейси» для служби управління персоналом та інженерно-технічних працівників цеху із виробництва труб середнього та великого сорта менту. Останні запрацювали безпосередньо в цеху.
- Що зараз відбувається із соціальною сферою заводу?
- По-перше, ми і зараз користуємось набутками проведених раніше модернізацій і підтримуємо соціально-побутові умови на належному рівні.
По-друге, ми продовжуємо поетапно оновлювати робітничі та адміністративні приміщення, незважаючи на те, що зараз ІНТЕРПАЙП НМТЗ, як і більшість промислових підприємств країни, проходить не самий успішний період свого існування. Ремонтуємо приміщення в адміністративно-побутових корпусах виробництва труб середнього сортаменту,
проектно-виробничому центрі. Зараз освоюємо інвестиції, які складуть близько 5 млн грн.
Нещодавно також перенесли, реконструювали і осучаснили пам’ятник загиблим воїнам- заводчанам. Це - наша історія, яку неможна забувати. Плануємо зробити нову прохідну, а також осучаснити територію біля третього цеху.
ЗІЗНАТИСЯ У ЛЮБОВІ РІДНОМУ МІСТУ
- На День металурга ІНТЕРПАЙП Новомосковський трубний завод передав місту арт- об’єкт у вигляді металевої скульптури човна з червоними вітрилами. Знаємо, що на території заводу є й інші скульптури. Чи не планує завод прикрасити ще якусь із міських
локацій?
- Наш човен вже став одним з улюблених місць для фото, тому продовжуємо рухатись у цьому напрямку. Вже зовсім скоро завод планує передати місту кілька цікавих об’єктів із нашого заводського арт-кварталу «Креатив-метал». Вони також будуть розміщені в улюблених зонах відпочинку містян. Крім того, скоро у міста з’явиться свій знак «Я люблю Новомосковськ». Такі є у багатьох українських міст. Буде і у нас - біля входу в парк ім. Сучкова. Над ним вже працюють наші співробітники.
- Підтримуєте інші ініціативи мешканців міста та міської влади?
- Авжеж, ми не лишаємось осторонь ініціатив жителів Новомосковська. Цієї осені хочемо приєднатися до акції із висадки дерев. В планах - близько 600 саджанців на вулиці Сучкова.
Підтримуємо і місто. Нещодавно до нас звернулося міське управління соціального захисту. Вони планують робити комп’ютерний клас для людей поважного віку. І ми їм у цьому допоможемо. Будемо допомагати меблями і неповним сім’ям, які мешкають у будівлі колишнього дитсадка.
Плануємо там також допомогти елементами дитячого майданчика.
І, звичайно, чималу увагу приділяємо підтримці наших ветеранів. Під час карантину ми забезпечили тих, хто цього потребував, наборами продуктів, аби зменшити контакти та ризик захворіти літніх та хворих людей. Зараз будемо допомагати дровами тим, хто не в змозі забезпечити свої будинки на опалювальний сезон.
- Одна з тем, яка сьогодні на слуху у кожного з нас - це коронавірус. ІНТЕРПАЙП НМТЗ для Новомосковська - містоутворююче підприємство. Як завод допоміг у цій ситуації місту?
- Компанія ІНТЕРПАЙП разом із благодійним фондом «Відродження регіону» вже з перших днів пандемії активно включилася у боротьбу з вірусом. Новомосковська центральна міська лікарня отримала засоби індивідуального захисту для медиків, бактерицидні лампи та опромінювачі, засоби дезінфекції та вкрай необхідні під час такої епідемії кисневі концентратори та апарат штучної вентиляції легень.
ВІД СЛЮСАРЯ ДО КЕРІВНИКА
- Ярославе Дмитровичу, Ви давно працюєте на заводі?
- Вже майже 30 років. Більшу частину свого життя я присвятив новомосковському трубному. Починав слюсарем із ремонту теплових мереж і обладнання в паросиловому цеху. Був начальником зміни, заступником начальника цеху з обладнання, начальником енергоремонтного цеху та начальником ремонтно-аналітичного відділу. І вже понад 8 років очолюю управління з соціальних питань, яке власне і створював на заводі разом з Юрієм Миколайовичем Антипо- вим, який багато років очолював завод.
- Чи маєте хобі?
- Вільного часу обмаль. А коли видається хвилинка, намагаюсь провести її на природі. Частину часу приділяю спорту - це можуть бути пробіжки, прогулянки лісом, плавання. А якщо погана погода, то це - спортзал. Багато читаю. Люблю готувати, особливо м'ясо. Наприклад, плов - одна із моїх «коронних» страв. Під час відпустки намагаюсь подорожувати Україною, бо саме подорожі розширюють горизонти і дають нові ідеї.