ВСЕ

За крадіжку – позбавлення волі: інформує Новомосковська окружна прокуратура

Новомосковська окружна прокуратура інформує: починаючи з березня 2022 року за будь-які крадіжки особам загрожує позбавлення волі від 5 до 8 років.
Із введенням в Україні воєнного стану ще більшої суспільної небезпечності набули злочини проти власності (крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, а також розтрата і заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем).
Разом з цим, Верховною Радою України прийняті закони, які змінили Кримінальний кодекс України, посиливши кримінальну відповідальність за вчинення таких злочинів в умовах воєнного стану. 
Зокрема, із 7 березня 2022 року Законом № 2117-IX внесено зміни до ККУ щодо посилення відповідальності за злочини за ст. 185, 186, 187, 189, 191 ККУ, вчинені в умовах воєнного стану. Це основні майнові злочини, які завжди становили значну частину всієї кримінальної статистики в Україні.
Наприклад, крадіжка – ч. 1 ст. 185 ККУ до цього вважалася не злочином, а кримінальним проступком, і за неї було передбачено покарання від штрафу 17 тис.грн до обмеження волі строком до 5 років. Лише в разі вчинення крадіжки повторно або за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 185), з проникненням у житло або інше володіння (ч. 3 ст. 185) чи у великому, особливо великому розмірі (ч. 4, 5 ст. 185) – передбачалися покарання у вигляді позбавлення волі.
За період збройної агресії до Єдиного реєстру досудових розслідувань вже внесено відомості за фактом вчинення крадіжки в умовах воєнного стану на території міста Новомосковська та Новомосковського району. 
Так, наприклад, мешканець Новомосковського району шляхом зриву навісного замка здійснив крадіжку дизельного палива з господарського приміщення приватного домоволодіння. Наразі обвинувальний акт направлений до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області за ч. 4 ст. 185 КК України.
Злодію загрожує покарання у виді позбавлення волі строком від 5 до 8 років відповідно до внесених змін до Кримінального кодексу України.