Культура

Святування Дня металурга та 85-тої річниці Трубного заводу

Через коронавірус Новомосковськ вперше так скромно відсвяткував День металурга – без концертів і феєрверків, які зазвичай організовує завод для усіх городян. Безпека людей зараз – найголовніше. Але кращі працівники та ветерани праці отримали особливі подарунки. Голова Правління ІНТЕРПАЙП НМТЗ Андрій Санін, директор ТОВ «Новомосковський посуд» Сергій Тільний та лідер ГО «Наш Новомосковськ» Сергій Рєзнік привітали кращих робітників заводу.

Урочисті збори з нагоди свята пройшли з дотриманням карантинних обмежень на обох місцевих підприємствах Компанії Інтерпайп - Інтерпайп НМТЗ і ТОВ «Новомосковський посуд». Як зазначив у своєму вітальному слові Голова Правління Інтерпайп НМТЗ Андрій Санін, очолюване ним підприємство уміє бути гнучким.
Завод, як і всі трубники, втратив частину ринку в Митному союзі та частину американського ринку. Але це не привід зупинятися, - сказав він.
  • За останній час ми освоїли нові види продукції
  • труби діаметром 152 і 168 мм. Це допомогло розширити ринки збуту в Європі і Україні.
Але найважливіше - це наш колектив. Працівники готові перебудовуватися разом із заводом під нові потреби і умови ринку, освоювати суміжні професії, вивчати цифрові технології, налагоджувати процеси в IT-підприємстві. Ми вміємо навчатися, кожен докладає максимум зусиль для досягнення спільного результату.
З нагоди ювілею бажаю всьому колективу міцного здоров’я. Разом ми подолаємо будь-які складнощі і обов’язково вийдемо з них кращими і сильнішими, ніж були. Бажаю сприятливої ринковоїкон ’юнктури і стабільного завантаження
  • інвестиції за останні 5 років - 1,1 млн доларів;
  • ТОП-5 професій - електрозварник труб на стані, електрозварник листів і стрічок, слю- сар-ремонтник, різальник холодного металу, різальник труб і заготовок.

За словами директора ТОВ «Новомосковський посуд» Сергія Тільного, очолюване ним підприємство за минулий металургійний рік теж має чимало досягнень, наш емальований посуд хочуть бачити на своєму столі все більше й більше країн світу (ми присвятимо сьогоденню «Новомосковсько- го посуду» й перспективам його розвитку окрему публікацію в одному з найближчих випусків газети). Сергій Васильович подякував колегам за професіоналізм, результативність і цілеспрямованість, побажав їм здоров'я і професійних успіхів.

На заводі виросло не одне покоління трубників, у кожній другій сім’ї - екс- або нинішні працівники Інтерпайп НМТЗ, - сказав, вітаючи працівників підприємств з професійним святом, Сергій Рєзнік. - Моя сім'я теж знає про труд металурга не з чуток - мої мама і дідусь працювали на трубному заводі. Неможливо переоцінити величезний внесок заводу в розбудову Новомосковська і наповнення бюджету міста. Зараз заводу важко, але всі ми знаємо, що для Інтерпайп НМТЗ немає задач, які неможливо виконати. Не даремно ж колектив саме нашого заводу вважається найдосвідченішим і найбільш згуртованим трудовим колективом серед усіх заводів Компанії Інтерпайп!»

Крім керівників підприємств та профспілки, заводчан привітав лідер громадської організації "Наш Новомосковськ" Сергій Рєзнік. Він побажав заводчанам гарних виробничих перспектив, добробуту й миру, вручив передовикам виробництва подяки й сертифікати на 500 грн на святкування Дня металурга в ресторані «Дан Сан».

Інтерпайп НМТЗ – містоутворююче підприємство, ось вже 85 років працює в одному ритмі з Новомосковськом. Будувати його як жерстекатальний завод почали в бум індустріалізації у 1932 році, видавши першу листову сталь у 1935 році.

На початку шляху річна потужність підприємства складала стільки, скільки зараз завод виробляє щомісяця - 7700 т. Масштабна технологічна модернізація заводу припала на початок 2000-х років - встановили нові напівпровідникові генератори, машини для фрезерної обробки торців, модернізували калібрувальні стани, ввели в експлуатацію нову установку ультразвукового контролю і з нуля побудували ділянку полімерного покриття труб.

За останні 5 років на підприємстві замінили кілька зварних агрегатів, оновили обладнання лабораторії, інвестували у виробництво труб зі знятим внутрішнім гратом, відкрили нову ділянку з виробництва полімерних виробів, який тепер забезпечує всю компанію Інтерпайп захисними протекторами для труб.

Андрій Санін повідомив про прийняте керівництвом Інтерпайп НМТЗ рішення передати в подарунок місту арт-об'єкт з металу – корабель, який встановили в парку ім. Сучкова. Раніше вітрильник знаходився на території заводу в парку фігур, виготовлених з металургійної продукції.

Інтерпайп НМТЗ сьогодні - це:
  • 654 працівника, з них 448 чоловіків і 206 жінок;
  • сортамент - магістральні, нафтогазопровідні, паропровідні, водопровідні труби;
  • малий сортамент (17-114 мм), профільні труби (17хі7 - і00х80 мм), середній сортамент (152-530 мм);
  • географія поставок
- Україна, СНД (Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Турк- меністан), Європа (Австрія, Бельгія,
Болгарія, Угорщина, Німеччина, Данія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Румунія,
Сербія, Словаччина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Естонія), країни Близького Сходу і Азії (Єгипет, Туніс), США.

Жителі Новомосковську вітають робітників галузі з Днем металурга та 85-ю річницею НМТЗ!