Політика

Епідеміологія місцевих виборів у Новомосковську: політика подвійних стандартів

Схоже, улюблений латинський вислів нашого мера: «Що дозволено Юпітеру, не дозволено бику». Він всіляко транслює: що дозволено «вічному» меру напередодні виборів, не дозволено нікому іншому.

Міський голова Віктор Літвіщенко ініціював посилення карантину в Новомосковську. Для цього 19 серпня зібрав засідання протиепідемічної комісії, на якому в масці зміг просидіти аж… дві хвилини. Щоб встигли сфотографувати для соцмереж. Потім заявив, що той, хто розмовляє, може маску знімати. Хоча фахівці твердять, що віруси розповсюджуються якраз при розмовах і чханні. Можливо, мер вважає, що у Новомосковську вірус поводить себе якось інакше?

Взагалі рекомендуємо кожному жителю міста переглянути відео згаданого засідання. Воно повчальне.

– «Все прошедшие полгода власть городская держала эту ситуацию (із захворюваністю на COVID-19 – ред.) под особым контролем». Ви відчули цей особливий контроль? Ми ні.

– «Нам многое удалось сделать за последние 6 месяцев для городской больницы». Мабуть, мер мав на увазі свої рішення щодо знищення відділень лікарні, а ще – своє очікування, поки хтось подарує місту апарат штучної вентиляції легень.

– «Кто за то, чтобы ужесточить карантин, прошу голосовать», – промовив Віктор Іванович, так і не вдягнувши маску. За рішення проголосували, але з невідомих причин його зміст не оприлюднили.

На момент друкування цього номера газети досі немає тексту рішення в жодному офіційному джерелі, в тому числі на сайті міської ради. Але з уривчастих висловлювань мера, викладених у відео в соцмережах, стає зрозуміло, що його обурюють заходи на вулицях, які проводяться громадськими організаціями й партійними осередками, які можуть бути його потенційними опонентами на виборах.

Тож масові заходи – заборонити! Але наступного ж дня міська рада опублікувала запрошення для городян прийти 23 серпня на фонтанне шоу. Для заходу, на яке людей скликає Віктор Іванович, очевидно, з вірусом підписали пакт про ненапад? Але це тільки для своїх заходів, іншим – не можна, ще й поліцією пригрозив!

Уже не говорячи про те, що всі заходи в приміщенні міської ради від початку карантину проводяться без дотримання елементарних карантинних обмежень. І перший порушник – міський голова. Зустрічі – без масок, наради – без масок. Навіть про дітей не думає: 31 липня вручав медалі відмінникам і дихав учням в обличчя без маски. А через два тижні зібрав комісію і звинуватив у недотриманні карантину «беспечных горожан». Принцип «Роби, як я» у Новомосковську замінили на принцип «Роби, як я сказав». Ну і хто за таких обставин повірить у щирість намірів керівника міста?

Цікаво, що за офіційною інформацією ДніпроОДА напередодні засідання протиепідемічної комісії в Новомосковську 17 серпня взагалі по місту не було виявлено жодного хворого на COVID-19, а 18 серпня – 1 хворий. Тоді звідки ця паніка? Що це за незрозуміла активність влади?

Все дуже просто: зовсім скоро – 5 вересня – стартує передвиборча кампанія. І, зловживаючи службовим становищем, під приводом загрози коронавірусу, можна перекрити конкурентам можливість спілкування з людьми. Тим більше, що таку можливість надав нинішній статус обмежувальних заходів – так званий «адаптивний карантин», за якого місцева влада може своїм рішенням вводити послаблення чи посилення.

Редакція газети вирішила дізнатись думку городян щодо такої політики подвійних стандартів.

Коментар лідера ГО «Наш Новомосковськ» Сергія Рєзніка.
– «Останнім часом мене чимало людей запитують, як я ставлюся до заяви мера Новомосковська і рішення про заборону проведення заходів у місті через загрозу COVID-19. Ось що я думаю з цього приводу.

Протягом усього літа я з відкритих джерел спостерігаю за масовими заходами, які проходять у самому виконкомі. Зустрічі з медиками, з випускниками шкіл, інші збори та урочистості в будівлі виконкому проходять з порушеннями вимог щодо дотримання соціальної дистанції і масочного режиму.

Наступне. Місто Новомосковськ на сьогоднішній день знаходиться в «зеленій зоні» за рівнем небезпеки COVID-19. Таким чином, за встановленими Кабміном критеріями ситуація в місті вважається стабільною. У той час як обмеження для масових заходів встановлюються навіть не для жовтої, а для помаранчевої зони – до 100 людей.
Із заяви мера я почув про п'ять підтверджених випадків COVID-19 і 16 хворих на пневмонію. З огляду на те, що лікарня Новомосковська є опорною по боротьбі з цим вірусом для м.Новомосковська, Новомосковського та Магдалинівського районів, я не розумію, скільки з п'яти хворих є жителями нашого міста.


Я не прихильник недооцінювати будь-які загрози життю і здоров'ю городян. Але, по-перше, потрібно будь-які обмеження завжди починати з себе – і коли пропонуємо «затягнути паски», і коли висловлюємо «заклопотаність».

По-друге, я хочу, щоб на території Новомосковська працювали встановлені в країні індикатори та показники, а не «пальцем у небо». Кілька людей на 70-тисячне місто, впевнений, - це точно некритично. І не привід лякати людей, у яких і так мало приводів для радості.

По-третє, я дуже не хотів би, щоб боротьба з вірусом стала просто приводом. Приводом напередодні місцевих виборів обмежити активність громадських лідерів та організацій, обмежити конституційні права і свободи громадян. Приводом списати на вірус провали і недоробки міської влади у вирішенні нагальних проблем городян. Я не хочу, щоб віртуальна боротьба з вірусом стала приводом для політичних ігрищ замість справжньої турботи про городян.

Звичайно, рішення міською владою прийняте і його потрібно виконувати. Але владі треба бути більш переконливою в таких застереженнях, потрібні обґрунтування, щоб люди повірили в щирість намірів посадовців. Тоді не буде приводу звинувачувати владу у спробі банально перешкодити активній роботі опонентів перед місцевими виборами. І, звичайно, таке рішення необхідно переглядати щотижня в залежності від реальної ситуації».