ВСЕ

Новомосковці не бережуть себе: кількість хворих на ВІЛ щороку зростає

Станом на 1 листопада 2021 року по м.Новомосковську на диспансерному обліку перебувають 511 осіб зі встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції.
З початку 2021 року (за 10 місяців) вперше виявлено 47 ВІЛ-інфікованих осіб, з них 27 чол. інфікувалися статевим шляхом, а 20 - парентеральним (при вживанні наркотичних речовин).
Для порівняння: за аналогічний період 2020 року в Новомосковську було вперше виявлено 36 ВІЛ-інфікованих, з яких 18 інфікувалися статевим шляхом і 18 – парентеральним.
На сьогодні з 511 ВІЛ-інфікованих осіб, які в Новомосковську перебувають на обліку, 482 особи отримують лікування.
Обстеження на ВІЛ та лікування ВІЛ-інфекції проводяться безкоштовно.
У міському центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом у цьому році впроваджена нова послуга – доконтактна профілактика (PrEP). Здорові люди, які мають підвищений ризик інфікування ВІЛ, отримують ліки для попередження інфікування. Хто ці люди? Це статеві партнери ВІЛ-інфікованих, споживачі ін’єкційних наркотиків, ті, хто має незахищені статеві стосунки, чоловіки, які мають секс з чоловіками. В чому полягає доконтактна профілактика? Це прийом однієї таблетки на добу. Доконтактна профілактика також надається безкоштовно. До відома: в США така профілактика коштує до 14 тисяч доларів на рік і для американців вона покривається страховими програмами. В Україні її запроваджують за кошти донорів та держави.
Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Це ще один привід привернути увагу суспільства до існуючої проблеми. У цей день в усьому світі відбуваються різноманітні соціальні акції, спрямовані на інформування про небезпеку хвороби, шляхи її поширення, симптоми, особливості лікування. У Новомосковську традиційно міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з міським центром з профілактики та боротьби зі СНІДом передають харчові набори дітям з 11 сімей, які живуть з ВІЛ.
Бережіть себе!
Новомосковський міський центр з профілактики та боротьби зі СНІДом знаходиться за адресою: вул.Сучкова 40, 1-й поверх міської поліклініки, кабінет 117,
тел. 050-323-85-66, 098-406-63-78.