ВСЕ

Батьків від коронавірусу не бережемо. Абсолютно

Понад 90% серед померлих у Новомосковську від Covid-19 становлять люди, старші 60 років. Таких смертей уже по місту 62. І це лише ті, хто помер у стаціонарі.
Якщо минулого року, принаймні до жовтня, помирала в середньому одна людина в квартал, то зараз статистика страшна – помирають чи не щодня, особливо в останні тижні.
А тепер подивіться, кого найбільше в чергах до банків, щоб оплатити комуналку? Хто лізе в автобус із «кавчучкою», бо треба на базар за розсадою? Хто в натовпі супермаркету набирає в пакетик картоплю?
Це вони – наші батьки, дідусі й бабусі. Невже настільки зайняті їхні діти й онуки, що кинули стареньких напризволяще, піддаючи ризику передчасної смерті? Невже не можна раз на тиждень відірватися на годинку від соцмереж і забезпечити стареньких предметами першої необхідності?
А погляньте на їхні маски – значна частина бачила ще першу хвилю пандемії. То чи можна таким чином пенсіонеру вберегтися від зараження й не принести вірус додому?
Останніми тижнями ситуація із захворюваннями на коронавірус у Новомосковську набула вкрай загрозливого характеру. За словами головного лікаря ЦПМСД Леоніда Гінкоти, ще два тижні тому ми мали 165 чоловік, що знаходилися на лікуванні від Covid-19. А минулого тижня – 521 хворих з підтвердженими діагнозами. Це найбільша кількість за весь час пандемії!
Найгірше те, що динаміка негативна, цифри продовжують зростати, стабілізації ситуації не спостерігається. Лише за вчорашній день, 6 квітня, лабораторно підтверджено 55 випадків захворювання. Сьогодні, 7 квітня, лише до обіду – вже 35.
- Я звертаюся до городян молодого віку, - заявив Леонід Гінкота. – Так, дійсно, статистика показує, що ви менш вразливі для вірусу. Але ви при недотриманні встановлених правил профілактики так само можете бути розповсюджувачами хвороби і наражати на небезпеку оточуючих більш поважного віку. Згадайте, як добросовісно ми виконували всі рекомендації в першу хвилю пандемії – і досягли конкретних позитивних результатів, зберегли чимало життів. Чому ми почали забувати про елементарні заходи безпеки?
Прошу нагадати про них і своїм батькам, адже знижений імунітет та хронічні хвороби роблять їх особливо вразливими. Необхідні: соціальна дистанція 1,5-2 метра, по можливості – самоізоляція, часте миття рук, дезінфекція рук і поверхонь тощо.
І забезпечте їх усім необхідним, щоб вони не мали зайвої потреби виходити з дому. Придбайте для них продукти, предмети першої необхідності, ліки та антисептики.
Спілкуючись із рідними, дотримуйтеся правил гігієни, щоб не заразити їх і не заразитися самим.
Ми продовжуємо в місті вакцинацію визначених категорій городян. Сьогодні до обіду (07 квітня – ред.) лише в амбулаторії № 3 зроблено щеплення 30 чол. (ФОТО). Прийшло навіть більше людей, ніж ми на сьогодні викликали, але провакцинували всіх. У місті залишилося 200 доз вакцини з тієї партії, яка нам надійшла. Всі, хто отримав щеплення, почуваються задовільно. Додам, що в світі від щеплення вакциною AstraZeneca (CoviShield) у людей, старших за 65 років, взагалі відсутні серйозні побічні ефекти.
Тож зараз у першу чергу потрібно потурбуватись про батьків, матерів, дідусів і бабусь - саме люди похилого віку перебувають у найбільшій зоні ризику ураження коронавірусом. Тільки спільними зусиллями ми можемо зберегти їх життя і здоров’я. Все в наших руках.