Культура

Фітнес-літо з чемпіонами: унікальний проєкт ОПЗЖ

Команда «Опозиційної платформи - За Життя» є організатором і меценатом великої кількості різних спортивних проектів. Зокрема, «Фітнес- літо з чемпіонами» — так називається масштабний спортивний проект для жителів Новомосковська в рамках програми «Спортивне місто». Його ідейним натхненником і організатором є Володимир Арутюнов, керівник ОПЗЖ.
- Це абсолютно унікальний проект навіть для масштабів усієї України, - зазначив В.Арутюнов.
- Такого ще ніде не було, щоб тренування проводили виключно зірки українського спорту — олімпійські чемпіони й призери міжнародних змагань.
Щосуботи жителі і гості міста збираються в парку ім.Сучкова, де не тільки отримують унікальну можливість виконати комплекс спортивних вправ з підготовки чемпіонів, а й поспілкуватися з ними в дружній неформальній обстановці, почути їхні відверті розповіді про зоряний шлях. А зробити фото з чемпіонами і отримати автограф поспішають навіть ті, хто з тих чи інших причин не зміг взяти участь у зарядці.
Як повідомив Володимир Арутюнов, мета неформального спілкування із чемпіонами — показати на прикладі успішних спортсменів, що досягти успіху може кожен.
- Приємно спостерігати, як наші суботні зарядки із чемпіонами єднають новомосковців різного віку, різних віросповідань і статусів, незалежно від їх фізичної підготовки, — розповідає керівник Новомосковської парторганізації ОПЗЖ. - Тут можна зустріти і народного артиста, і співробітників правоохоронних органів, і залізничників, і лікарів, і бізнесменів, і рестораторів, і депутатів місцевої ради, і почтивих людей пенсійного віку, і, звичайно ж, спортсменів, і ще багато кого. Наш проект поєднав усіх. Він дуже позитивний, дарує тільки гарні емоції!
Стартову ранкову зарядку на початку липня провів срібний призер Олімпійських ігор, заслужений майстер спорту, срібний призер кубка Європи, рекордсмен з метання списа, кавалер ордена «За заслуги» III ступеня і бронзовий призер чемпіонату Європи серед молоді Олександр П'ятниця.
- Країна повинна знати своїх героїв. Я прагну, щоб мої земляки змогли не просто побачити чемпіонів міжнародного класу, а й познайомитися з ними, поспілкуватися й долучитися з їхньою допомогою до спорту. Тим більше що серед зірок спорту нашого проекту є й новомосковці, — акцентує Володимир Арутюнов.
Саме із чемпіоном-новомосковцем Іваном Ба- барикою пройшло друге спільне тренування. Іван — майстер спорту міжнародного класу з марафонського бігу, учасник Олімпійських ігор у Лондоні, учасник чемпіонату Європи в Цюріху, учасник чемпіонату світу в Пекіні, кількаразовий чемпіон України. Він народився й виріс у Новомосковську. З 12 років займався легкою атлетикою. Закінчивши Новомосковську СШ №18, вступив до Дніпропетровського інституту фізичної культури і спорту, паралельно професійно займався спортом.
-   З кожним разом все цікавіше! Сьогодні навіть провели естафету - діти, дорослі, усі разом! Запал в усіх зашкалив! —висловлюється про зарядку із земляком Іваном Бабарикою і дякує за цікавий проект жителька міста Валентина Шевченко. - І про здоров'я учасників заходу організатори подбали - зарядка проводиться з дотриманням соціальної дистанції. Приходьте, не пошкодуєте! Організаторам величезне спасибі!
Також зарядки вже проводили:
чемпіонка з Новомосковська Катерина Кар- маненко — майстер спорту з легкої атлетики, учасниця чемпіонатів світу, учасниця чемпіонату Європи з напівмарафону, учасниця командного чемпіонату Європи з кросу, кількаразова чемпіонка і призер України. Вона народилася й виросла в Новомосковську, де закінчила СШ №3. У дитинстві двічі починала займатися легкою атлетикою, другий раз був вдалим завдяки тренерові, який розкрив її потенціал. Після закінчення університету економіки і права ім.А.Нобеля настав найважчий момент, коли потрібно було зробити вибір - почати будувати кар'єру за професією або піти в професійний спорт. Спортивний дух і любов до бігу взяли гору. Катерина продовжила спортивну кар'єру і завдяки важким багаторічним тренуванням змогла добитися перемог у спорті, змогла обійти тих, хто колись був набагато сильнішим за неї;
-   Валерія Суконкіна, майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу. У її скарбничці перше місце чемпіонату України і бронза міжнародних змагань. Народилася Валерія в Дніпропетровську, а в професійний спорт прийшла у 30 років. І за 5 років досягла вагомих спортивних результатів і перемог на різних змаганнях міжнародного рівня;
-  В'ячеслав Кісліцин, майстер спорту міжнародного класу з боксу, член олімпійської збірної команди України, призер чемпіонатів країни, світу і Європи, володар Кубка Європи. На ринзі провів 350 двобоїв і в 300 здобув перемоги;
-  Давид Рибченко, п’ятикратний чемпіон світу з кікбоксингу, Заслужений майстер спорту з кікбоксингу, Чемпіон України зі змішаних единоборств ММА, майстер спорту з ММА, майстер спорту з рукопашного бою, чемпіон Збройних сил України з рукопашного бою, володар титулу «Найсильніший кік-боксер України» у 2014, 2015, 2016 роках.
У організаторів проекту - активістів ОПЗЖ - у планах на найближчі тренування є ще багато зоряних спортсменів. За словами Володимира Арутюнова, проект «Фітнес-літо із чемпіонами» — довгостроковий, він буде реалізовуватися, поки дозволяє погода. Але й на цьому партійці зупинятися не збираються - попереду багато не менш цікавих і корисних проектів у рамках програми «Спортивне місто».