ВСЕ

Депутати міської ради звернулися з приводу тарифів до Президента, Уряду та Верховної Ради

На позачерговій сесії, скликаній міським головою 19 січня, депутати одностайно ухвалили звернення щодо необхідності зменшення ціни на газ та електропостачання та введення мораторію на зростання вартості енергоносіїв.
- Ми вважаємо, що підвищення тарифів необґрунтоване, недоречне й поспішне, – заявив міський голова Сергій Рєзнік. - І пропонуємо закріпити нормативним актом мораторій та зменшення тарифів і вимагаємо від керівників держави, щоб вони пішли назустріч громадянам.
У зверненні йдеться про важку епідеміологічну ситуацію та економічну кризу, викликану локдауном.
«Платоспроможність українських родин суттєво погіршилася, а ціни на електричну енергію та газ невпинно зростають. Разом з цим накопичуються борги населення, а все це веде до збільшення соціальної напруженості, політичної нестабільності та економічних потрясінь», – говориться у зверненні, оголошеному секретарем міської ради Володимиром Арутюновим.
Депутати у своєму зверненні посилаються на статтю 48 Конституції України, яка гарантує кожному громадянину України право на достойний життєвий рівень. А підвищення тарифів призведе до прямого порушення цього права.
Від Президента як гаранта Конституції депутати вимагають не допустити чергового зниження рівня життя населення. Від Кабміну - скасувати рішення, що призвели до зростання тарифів, та впровадити мораторій на підвищення тарифів на ЖКП. А від Верховної Ради вони очікують змін в законодавстві для впорядкування ціноутворення. Депутати також наполягають, щоб в Державному бюджеті України на 2021 рік передбачили повноцінне фінансування субсидій на комунальні послуги для населення.