ВСЕ

Новомосковськ з бюджетом

24 грудня відбулася чергова сесія міської ради. У ній взяли участь 35 депутатів з 38. Розглянули 36 питань, головними серед яких були затвердження бюджету міста-2021, Програми його соціально-економічного та культурного розвитку на наступний рік, штату виконкому та інші.
Прийнятий бюджет є збалансованим. Його своєчасне прийняття означає, що з нового року фінансування бюджетної сфери буде проходити в повному обсязі – не за тимчасовим, а за постійним розписом. До того ж, одразу після нового року можна буде приступати до виконання запланованих заходів, розпочинати тендерні процедури тощо.
Загальний фонд бюджету міста складе 511 млн 400 тис. грн, з них власних доходів – 325 млн грн (зростання на 8,7% проти 2020 року). Основну частку (58%) загального фонду бюджету займатиме податок на доходи фізичних осіб, а 36% - місцеві податки.
Ці показники обраховані з урахуванням зростання мінімальної зарплати у 2021 році, визначеного Урядом, – з 1 січня 6000 грн, з 1 грудня – 6500 грн.
Базова дотація місту з державного бюджету складе 36,8 млн грн. Це дотація, яку випрошують з державної казни населені пункти, не здатні виживати самостійно, тобто деградуючі. Деградація міста Новомосковськ триває багато років поспіль. Так, для порівняння, розмір базової дотації у 2019 році становив 25 млн, у 2020 – 27 млн грн. Чи зможе нова команда управлінців зупинити цей ганебний процес, та ще й в період карантинів і локдаунів, покаже кінець 2021 року. Поки що наше місто залишаться на всеукраїнській дошці сорому.
Окремо місто у 2021 році отримає субвенції з державного бюджету – освітню (зарплата педагогів), на школярів з особливими освітніми потребами, на інсулін діабетикам, на лікування чорнобильців тощо.
На що планують витрачати кошти? Передусім утримання 54 бюджетних установ міста – школи, дитсадки, соціальні, а також медичні заклади. Передбачені видатки на фінансування 18 міських програм на загальну суму 118,3 млн грн.
Бюджет розвитку запланований у розмірі 36,6 млн грн – це кошти, які підуть на ремонт водоводу, ремонти закладів соціально-культурної сфери, капремонти житлового фонду та будинків ОСББ, виготовлення проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт доріг і закладів освіти, будівництво пам’ятника загиблим воїнам АТО/ООС та ін. Серйозних проєктів, готових до реалізації в наступному році, наразі в місті немає, тому 2021 рік буде періодом підготовки ПКД та її експертиз.
Депутати затвердили розподіл обов’язків між заступниками міського голови та абсолютно новий штатний розпис виконкому. Його структурні підрозділи переформатовані, деякі ліквідовуються як неефективні, водночас створюються відділи, яких раніше в місті не було. Наприклад, відділ охорони здоров’я, відділ внутрішнього контролю та аудиту, департамент активів та правового забезпечення тощо. Працівники підрозділів, які підпадають під реформування, зможуть претендувати на робочі місця в нових підрозділах, звичайно, з урахуванням свого коефіцієнту корисної дії.
За кількістю працівників виконком збільшиться на майже два десятка чоловік, але витрати на його утримання навпаки – зменшаться.
- Обсяг видатків на виплату заробітної плати на 1,7 млн грн менший, ніж було передбачено у бюджеті 2020 року, - повідомила начальник фінансового управління Наталія Ковтуненко.
І це навіть з урахуванням зростання мінімальної зарплати. Як пояснив міський голова Сергій Рєзнік, це є наслідком того, що ніхто у мерії більше не отримуватиме космічних премій.
Після сесії відбувся брифінг мера, в ході якого він прокоментував ситуацію з тарифом на воду і пояснив, що для населення тариф не зміниться - лише для юридичних осіб та бюджетних організацій на 11,4%. Він також відповів на питання щодо ПК «Металург», стадіону «Металург», децентралізації системи опалення.