ВСЕ

У Новомосковську наслідком аудиту кількох комунальних підприємств і установ стане порушення кримінальних проваджень стосовно їх керівників

Про це на запитання журналіста «Новомосковської правди» повідомив міський голова Сергій Рєзнік під час прес-конференції для журналістів після завершення чергової сесії міської ради, що пройшла 30 квітня.
У структурі виконкому нещодавно було створено новий відділ - аудиту, контролю та моніторингу. Заплановані перевірки діяльності всіх комунальних підприємств і установ за попередні роки.
Розпочали з КП «НККП» та Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), де директорами відповідно Віталій Ракаєв і Тетяна Решетняк.
В КП «НККП» перевірка закінчується, а в Терцентрі вже завершена. За словами міського голови, виявлено дуже багато порушень фінансової дисципліни. Та й це не все.
- За результатами аудиту ми звернемося до правоохоронних органів стосовно виявлених кримінальних правопорушень, - заявив Сергій Рєзнік. – Бо там є ознаки кримінальних злочинів – і по першій, і по другій перевірці.
Після того, як з результатами перевірок під підпис ознайомлять керівників відповідних підприємств і установ, матеріали оприлюднять для громадськості.
Нагадаємо, термін службового розслідування щодо можливих протиправних дій керівника Терцентру, призначеного 8 лютого розпорядженням міського голови, завершився 8 квітня. Протягом двох місяців директорка, хоч і була відсторонена від виконання службових обов’язків на час розслідування, майже щодня відвідувала Терцентр. Але одразу після завершення перевірки раптово «захворіла». У тому числі й була відсутня на сесії 30.04.2021 (вона є депутаткою від «Слуги народу»). Тож з матеріалами перевірки її зможуть ознайомити лише після «одужання».
Цікаво розвивалися події й навколо керівника КП «НККП». Як тільки стало відомо про перші виявлені серйозні порушення на підприємстві, 25 березня 2021 року розпорядженням міського голови туди призначили нового директора. Колектив підприємства одразу почали підбурювати до непокори і протестів. Хоча за законом призначення керівників комунальних підприємств є виключним правом мера, бо це не піонерські чи комсомольські збори, де обирають собі вожака. В соцмережах та на певних інтернет-ресурсах з’явилися замовні матеріали, які вихваляли Ракаєва як чесного директора. Звідки про це могли знати сторонні люди – невідомо. Мабуть, блогерів непогано «заохотили».
А тепер, увага – питання: хто ж маніпулював людьми, хто був замовником так званих «протестів» працівників КП «НККП» і використовував їх як «витратний» матеріал? Очевидно, той, хто і є організатором злочинних схем на підприємстві й не хоче розголосу діянь, які там коїлися.
Але міський голова запевнив, що розголос буде, городяни повинні знати своїх «героїв». Якщо саме так і станеться, то це буде унікальним прецедентом, адже в історії Новомосковська такого ще не було – зміна влади відбувалася тихо-мирно, а «сірі» схеми ніхто ніколи не чіпав. Цікаво, чому?