ВСЕ

Інформує Пенсійний фонд: Про індексацію пенсій з березня 2021 року

Які категорії громадян підлягали індексації пенсій?
З 1 березня 2021 року проведено індексацію пенсій. Перерахунок проведений для осіб, які отримують пенсію відповідно до законів України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (з числа військовослужбовців строкової служби), “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Який коефіцієнт індексації пенсій?
Спочатку давайте розберемося, що таке індексація пенсії, бо множити свій розмір пенсійної виплати на коефіцієнт індексації — помилково. Тому що індексація пенсії передбачає зміну одного з компонентів, який входить до формули розрахунку пенсії. А це середня заробітна плата по Україні. Саме на 11% збільшується середня заробітна плата в Україні, яка враховувалась для обчислення пенсій. Отже, коефіцієнт індексації у 2021 році — 1,11.
Також при обчисленні трудової пенсії враховуються коефіцієнти страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачені страхові внески. А ці два показника у кожного пенсіонера індивідуальні. Тож і розмір підвищення у кожного різний, все залежить від даних, які знаходяться у пенсійній справі. Але підвищення не може бути менше 100 гривень. Крім того, якщо пенсіонери-чоловіки мають страховий стаж 35 років, а жінки — 30 років, а їх пенсійна виплата менша за 2200 гривень, у такому випадку їм проведена доплата саме до цієї суми.
Чи проведена індексація пенсіонерам, які продовжують працювати?
Так, індексація проведена як не працюючим пенсіонерам, так і тим, хто продовжує працювати після виходу на пенсію. Але не індексуються пенсії: отримувачів спецпенсій (держслужбовців, наукових працівників) або довічного утримання (судді); тим, кому виплату вперше призначили у 2019 -2021 році.
При перерахунку пенсій постійно перевіряються пенсійні справи отримувачів спецпенсій на доцільність переходу на пенсію на загальних підставах. Якщо факт доцільності підтверджується (розмір пенсії збільшиться), то відбувається автоматичний перехід з одного виду пенсії та інший. А пенсії, призначені на загальних підставах, індексуються.
Чи потрібно було звертатися до Пенсійного фонду для проведення індексації пенсії?
Перерахунок пенсій проведено в автоматизованому режимі, без особистих звернень громадян до сервісних центрів Дніпропетровщини. Підвищення пенсійних виплат в області відбулося у майже 700 тис. осіб, середній розмір підвищення становить 354,44 грн.

Юрій КОЗАК, начальник Головного управління Пенсійного фонду

України в Дніпропетровській області