ВСЕ

А чи знаєте ви, що абревіатура АТБ походить від назви фірми «Агротехбізнес» і яке відношення до АТБ має Юлія Тимошенко?

19 травня у Новомосковську відкрився ще один оновлений магазин АТБ - по вул. Гетманській, 44.
Бізнес майбутньої корпорації АТБ почався в 1993 році, причому не з магазинів, а з виробництва ковбасних виробів на м’ясокомбінаті «Ювілейний» під Дніпропетровськом – у нинішньому Слобожанському.
Частину стартового капіталу на відкриття цього бізнесу Геннадій Буткевич, один зі співзасновників і нинішніх співвласників АТБ, отримав від Юлії Тимошенко. Про це в журналістському розслідуванні пише «Ліга. Бізнес».
Буткевич - колишній керівник міськвідділу Дніпра по боротьбі з організованою злочинністю, він пішов з міліції, щоб очолити службу безпеки компанії Єдині енергетичні системи України, якою, як відомо, в 1990-і керувала Юлія Тимошенко. Буткевич там отримував величезну на ті часи зарплату - 4 тис. доларів.
Але Буткевич все ж таки покинув ЄЕСУ, отримавши певний бонус і з трьома дніпровськими бізнес-партнерами - Євгеном Єрмаковим, Віктором Карачуном та Сергієм Тарасюком закупили обладнання для м’ясокомбінату і стали купувати колишні радянські гастрономи. Магазини відкривалися під назвами «Тополь», «Клен», «Калина». Як нині жартують в компанії, коли назви дерев закінчилися, торгові точки вирішили перейменувати в АТБ - абревіатуру від назви фірми «Агротехбізнес».
Початковий поштовх інтенсивному розвитку компанії дала криза 2008 року - покупці задумалися про економію і стали частіше відвідувати відносно недорогий АТБ. Наступні кризи лише зміцнили позиції компанії.
Зараз це - найбільша за рівнем доходу приватна компанія країни. Більше за неї заробляє лише державний НАК Нафтогаз України. Подібний успіх зробив засновників одними з найзабезпеченіших людей в Україні. В їх бізнесі працюють понад 70 тис. осіб. У планах на найближчі роки - відкривати по півтори сотні магазинів на рік, змінювати «сині» магазини на комфортніші локації у чорній, а точніше – графітовій - стилістиці й заходити в невеликі міста.
Станом на березень 2021 року мережа нараховує 1203 крамниці. Вона також здійснює доставку продуктів додому. Асортимент магазинів становить близько 4000 товарів, з яких 750 - товари власних торгових марок. У 2020 році сплачені податки склали 15,6 млрд грн. До складу корпорації АТБ зараз входять мережа супермаркетів «АТБ-маркет», кондитерська фабрика «Квітень», м'ясна фабрика «Фаворит Плюс».
У той час, як АТБ орієнтується на більш скромного покупця, городяни вже з нетерпінням очікують відкриття наприкінці цього року магазину «Сільпо» - супермаркету преміум сегменту, приміщення для якого будується буквально через дорогу – по Гетьманській, 47А. Скоріш за все, торгова конкуренція між ними буде вигідною для населення.