ВСЕ

Коли українець може вийти на пенсію у 2022 році

З 1 січня 2022 року в Україні змінено вимоги до страхового стажу, який дозволяє населенню виходити на пенсію за віком. Пенсійний вік та право на призначення пенсії за віком визначається у залежності від набутого відповідного страхового стажу та становить 60, 63 та 65 років, згідно з законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“.
З 1 січня по 31 грудня право вийти на пенсію у 60 років матимуть люди, у яких страховий стаж становить не менше 29 років. У 2021 році таке право мали люди з 28-річним страховим стажем.
Якщо у людини немає такого стажу, то у 2022 році на пенсію у 63 роки зможуть вийти люди зі страховим стажем від 19 до 29 років.

Громадяни, які не накопичили 15 років стажу, зможуть вийти на пенсію у 65 років і отримувати соціальну виплату. На сьогоднішній день така виплата становить 1854 гривні.
Коли не вистачає страхового стажу, завжди виникає питання: які можуть бути ще варіанти його вирішення? Наприклад, особа досягла 60 років у січні 2022 року, її страховий стаж на цей момент становить 28 років.
Одним із варіантів є вийти на пенсію після досягнення 63 років, тобто у січні 2025 року. Інший варіант – допрацювати ще 1 рік, набувши необхідний стаж 29 років, і вийти на пенсію у 2023 році.
Ще один варіант – докупити необхідну кількість страхового стажу – 1 рік і вийти на пенсію після досягнення 60 років.
Довідка. Страховий стаж – це відрізок часу, коли працівник чи роботодавець за нього щомісячно вносив страховий внесок. Іншими словами, це кількість місяців, за які людина сплатила внески до Пенсійного фонду.
Перевіряти дані про страховий стаж можна дистанційно, через вебпортал Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).
Попередній розрахунок вашої пенсії можна зробити за допомогою пенсійного калькулятора.