ВСЕ

Питна вода в Новомосковську стане чистішою: Аульський водовід модернізував водоочисне обладнання

На якість питної води скаржаться не лише жителі Новомосковська, це проблема усіх населених пунктів, які отримують воду з Аулів, а ті беруть її з річки Дніпро, де в останні роки якість води значно погіршилася. Крім того, в Новомосковськ вода потрапляє, пройшовши ще й водоводами міста Дніпра, які стерильними теж важко назвати.
Минулого року КП ДОР «Аульський водовід» почало модернізувати своє обладнання. А нині поставили нові очисні станції для води.
- В останні роки стан води в р. Дніпро погіршився як за біологічними, так і за екологічними показниками. У зв’язку з цим, збільшуються і витрати реагентів для підготовки води, якість якої повинна задовольняти вимоги ДСанПін 2.2.4-171-10. Для вдосконалення послуг з централізованого водопостачання й якості самої питної води слід використовувати сучасні технології, обладнання та реагенти. Одним із новітніх методів очищення є технологія обробки «сирої» води флокулянтом (це реагент для механічної очистки). Цей метод дозволяє не тільки економити коагулянт і технологічні витрати, а й значно поліпшувати якість питної води, — розповів директор КП ДОР «Аульський водовід» Віталій Неопрятний.
Флокуляція, продовжує Віталій Неопрятний, дозволяє прибрати найдрібніші часточки бруду із товщі води, які не здатний захватити фільтр. Забруднення, кажучи простою мовою, склеюються й випадають в осад. А відтак їх в рази легше прибрати водними пилососами.
Протягом місяця на підприємстві реконструювали цех очисних споруд і встановили комплексну станцію приготування та дозування флокулянтів.
Покращення якості питної води, яку КП «Новомосковськ водоканал» купує у Дніпроводоканалу, стане радісною подією для городян, адже цей фактор напряму впливає на стан їх здоров’я.