ВСЕ

Сміттєве питання: що нового?

Рік тому місто відмовилося від послуг комунального підприємства «МККП», яке раніше займалося вивезенням твердих побутових відходів. За підсумками проведеного в липні 2020 року конкурсу з його переможцем - ТОВ «КОМСІТІ» - було укладено договір на вивезення ТПВ на території міста Новомосковськ, підписаний тодішнім міським головою В.Літвіщенком.
Про організацію роботи ТОВ «КОМСІТІ» в Новомосковську ми бесідуємо з заступником директора ТОВ «Комсіті» Сергієм Тищенком.
- Сергію Сергійовичу, ваш попередник - КП «МККП», крім численних нарікань мешканців на низьку якість роботи, запам’ятався ще й астрономічними сумами, які постійно висмоктував із міського бюджету для підтримання власних «штанів». А як працюєте ви?
- Ми приватна компанія, нам з міського бюджету нічого не треба. Машини, пально-мастильні матеріали, контейнери, зарплати водіїв – все це ми придбаваємо й утримуємо за власний рахунок. Гадаю, це для бюджету міста вигідно – кошти, які раніше йшли на підтримку КП, тепер можна направляти на вирішення інших нагальних потреб громади.
КОМСІТІ обслуговує в Новомосковську 276 багатоквартирних будинків та 15278 будинків приватного сектора. Одразу зазначу, що, як і прописано в договорі, з 1 вересня 2020 року ми почали вивозити ТПВ з багатоповерхової забудови, а з 1 вересня 2021 року – і з території приватного сектора міста.
- Нещодавно для жителів приватного сектора тарифи підняли. Ви можете пояснити це рішення?
- Відповідно до умов згаданого договору протягом року ми зобов’язувалися тримати тарифи на тому ж рівні, що й раніше. Ми це зобов’язання чітко виконали, хоч нам було й скрутно. Але всі розуміють, що при постійному здорожчанні пального, запчастин, підвищенні мінімальної зарплати ніхто не зможе працювати за вчорашніми тарифами. Ми надали до виконкому свої розрахунки, їх перевірили й визнали обґрунтованими. Без коригування тарифу вести мову про поліпшення якості обслуговування території – це просто стрясати повітря. А ми маємо намір виконувати свою роботу таким чином, щоб задовольняти вимоги городян і не викликати нарікань.
Тож рішенням виконкому від 20 вересня 2021 року затверджені тарифи на вивезення ТПВ.
Для багатоповерхівок вартість послуги на одного мешканця квартири складає 26,40 грн на місяць. З дворів багатоповерхової забудови вивезення ТПВ здійснюється щоденно.
- Без вихідних?
- Так, щоб відходи не накопичувалися. Принагідно зауважу, що в баки для збору ТПВ забороняється викидати метал, будівельне сміття, загиблих тварин, гілля, листя, землю, негабаритні відходи. Усе це не входить в поняття побутових відходів і має вивозитися на сміттєвий полігон жителями за окремим договором або самостійно. Тому закликаю не створювати стихійні звалища в районі сміттєвих баків – потім самі ж мешканці й скаржаться на їх наявність.
- А щодо приватного сектора?
- Тариф на одного мешканця приватного сектора складає 25,00 грн на місяць, у попереднього перевізника КП «НККП» тариф складав 24,77 грн. Вивезення ТПВ з приватного сектору зараз здійснюється за наступним графіком.
В 1-й та 3-й тиждень місяця:
- понеділок – 5, 21, 22, 23 квартали;
- вівторок – 17, 18 квартали;
- середа – 11, 27, 28 квартали;
- четвер – 14, 15, 16, 20, 31, 32, 33 квартали;
- п’ятниця – 10, 13 квартали.
2-й та 4-й тиждень місяця:
- понеділок – 12, 1 квартали;
- вівторок – 8, 9 квартали;
- середа – 2, 6 квартали;
- четвер – 24, 25, 26, 7, 29, 30 квартали;
- п’ятниця – 19, 3, 4 квартали.
Такий графік ми невдовзі змінимо, оскільки перейдемо на щотижневе вивезення ТПВ, про що населення поінформуємо окремо. Зараз ми для реалізації запланованого закуповуємо додаткові спецавтомобілі.
- А який стан справ з укладанням договорів з населенням на вивезення ТПВ?
- Ця робота нашими попередниками – КП «НККП» - велася безсистемно, тому значна частина домоволодінь, особливо в приватному секторі, не має договорів. Вони або спалюють відходи, або хитрують - підкидають їх до найближчих баків. Так не повинно бути. Всім мешканцям необхідно укласти договори з ТОВ «КОМСІТІ».
- Чи передбачені якісь санкції для тих, хто не бажає укладати з вами договір?
- Все прописано в чинному законодавстві. У разі не укладення договорів на вивіз ТПВ згідно статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян у розмірі від 340 до 1360 грн.
- Де і як укласти договір?
- Для цього необхідні паспортні данні та ідентифікаційний номер. Житель приватного сектора повинен звернутися до голови квартального комітету і через нього заключити договір. Або можна самостійно звертатися до офісу ТОВ «КОМСІТІ», який знаходиться по площі Героїв,16. Також кварталами ходять кур’єри від нашої компанії.
Що стосується мешканців багатоповерхівок, то вони, маючи з собою ксерокопію паспорту та коду і довідку про склад сім’ї, самостійно звертаються до офісу ТОВ «КОМСІТІ».
Ми передбачили також можливість укладення договору дистанційно - за допомогою Вайбер або електронної пошти, попередньо обговоривши деталі за телефоном 097-818-87-77.
- Який графік прийому громадян в офісі компанії?
- Понеділок-п’ятниця з 8:00 до 17:00, перерва з 12:00 до 13:00.
- Уточніть, будь ласка, який об’єм відходів можуть виносити жителі приватного сектора?
- Орієнтовно обсяг має становити 20-25 літрів на одну людину в тиждень. І велике прохання щодо ваги мішків там, де проживають кілька чоловік: щоб вони були не важчими за 25-30 кг. Звертаю увагу, що послуга буде надаватися лише тим, хто уклав договір.
- Які сили і засоби залучаються для роботи з ТПВ в Новомосковську?
- Загалом по місту щодня працює 5 одиниць техніки, та 9 двірників, які приводять в порядок територію контейнерних майданчиків. Наша компанія використовує нові автомобілі 2021-2022 років випуску. Тому наполегливо просимо привести вулиці і квартали в придатний для нашої роботи стан, а саме - звільнити проїжджу частину від гілля дерев, які дуже шкодять зовнішньому вигляду автомобілів. Погодьтеся, приємно коли біля вашого дому курсує охайна техніка. Наразі ж є кілька вулиць, куди наші машини проїхати не можуть.
- Яким чином можна сплатити за послуги з вивезення ТПВ?
- Будь-яким зручним способом: в офісі по площі Героїв,16, через Приват 24, в будь-якій банківській установі, в поштовому відділенні або в особистому кабінеті на сайті www.abonentinfo.com.