Економіка

Як не переплачувати за теплопостачання?

Неодноразово до ГО «Наш Новомосковськ» зверталися голови ОСББ та ЖБК стосовно питання компенсації за використання систем опалення будинку постачальниками теплової енергії.
Тому сьогодні ділимося досвідом вирішення цього питання з рештою городян.
Постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії» внесла принципові зміни. Тепер теплові комунікації, які перебувають на балансі ОСББ та ЖБК, обслуговуються та утримуються самими ОСББ та ЖБК. Однак ці комунікації використовуються постачальниками теплової енергії. В Новомосковську цим постачальником є комунальне підприємство «Ново- московськтеплоенерго». З постанови слідує, що теплопостачальна компанія повинна оплачувати використання балансових мереж відповідного ОСББ чи ЖСК.
Що може зробити керівництво ОСББ чи ЖБК? Звернутися з пропозицією про укладання договору з КП. Наводимо зразок такої пропозиції.

Директорові

КП «Новомосковськтеплоенерго»

____ ПІБ________ 

51200, Дніпропетровська область,

м. Новомосковськ, вул. М.Головка, 17

ОСББ «__________ »

51200, Дніпропетровська область,

м. Новомосковськ, вул._____________      


ПРОПОЗИЦІЯ ПРО УКЛАДЕННЯ ДОГОВОРУ КОРИСТУВАННЯ МЕРЕЖАМИ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ОПАЛЕННЯ

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (надалі - ОСББ) є балансоутримувачем багатоквартирного будинку №_____ по вул.__________________ м.Новомосковську. Власниками квартир нашого будинку укладено Договори про надання послуг централізованого опалення з КП «Новомосковськтеплоенерго». Зазначені договори укладено як індивідуальні.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про теплопостачання»: постачання теплової енергії (теплопостачання) - господарська діяльність, пов’язана з наданням теплової енергії (теплоносія) споживачам за допомогою технічних засобів транспортування та розподілом теплової енергії на підставі договору.
Відповідно до індивідуальних договорів зі співвласниками квартир нашого ОСББ надання послуг теплопостачання здійснює саме КП «Новомосковськтеплоенерго».
Згідно з п. 21 Договору про надання послуг централізованого опалення: Точки розподілу, в яких здійснюється передача послуг централізованого опалення від виконавця споживачеві встановлені на межі балансової належності.
Відповідно до п. 6 Правил надання послуг з постачання теплової енергії, затверджених Постановою КМУ №830 від 21.08.2019: Виконавець забезпечує відповідність кількісних та якісних характеристик послуги встановленим нормативам:
- за договором з індивідуальним споживачем (із здійсненням обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкової системи теплопостачання) - на межі внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку та інженерно-технічних систем приміщення споживача;
- за договором з колективним споживачем, колективним договором, індивідуальним договором, договором з власником (користувачем) будівлі - на межі централізованих інженерно-технічних систем постачання послуги виконавця та внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку (будівлі).
Отже, постачання послуг централізованого опалення споживачам здійснюється КП «Новомосковськтеплоенерго» до межі інженерної системи приміщення Споживача (тобто в його квартирі).
Такі послуги централізованого опалення здійснюються КП «Новомосковськтеплоенерго» шляхом використання внутрішньобудинкових мереж, які мають балансову належність іншому суб’єкту, а саме ОСББ «________ ».
Таким чином, під час здійснення господарської діяльності КП «Новомосковськтеплоенерго» використовує наші теплові мережі, обслуговування яких здійснюється саме нашим ОСББ.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про теплопостачання»: тариф (ціна) на теплову енергію - грошовий вираз витрат на виробництво, транспортування, постачання одиниці теплової енергії (1 Гкал) з урахуванням рентабельності виробництва, інвестиційної та інших складових, що визначаються згідно із методиками, розробленими національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.
Відповідно до п. 4.2 Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, затверджених Постановою №1174 від 25.06.2019: 4.2. До складу планованої виробничої собівартості з транспортування теплової енергії включаються:
1) витрати на транспортування власної теплової енергії тепловими мережами інших суб'єктів господарювання (плануються ліцензіатом відповідно до укладених договорів, зокрема попередніх, виходячи з необхідного обсягу теплової енергії, передбаченого річним планом її транспортування, та чинних тарифів, встановлених органом, уповноваженим встановлювати такі тарифи).
Таким чином, до тарифу з надання послуг централізованого опалення КП «Новомосковськтеплоенерго» включено і витрати на транспортування теплової енергії мережами нашого ОСББ.
Зважаючи на викладене, враховуючи, що обслуговування мереж теплопостачання покладено на ОСББ «_________ », а КП «Новомосковськтеплоенерго»

використовує наші мережі для власної господарської діяльності,

ПРОПОНУЄМО:

Укласти між ОСББ «____ » та КП «Новомосковськтеплоенерго» Договір користування мережами централізованого опалення, встановивши розмір

вартості на договірних засадах.

Зазначеним Договором врегулюємо всі взаємовідносини щодо використання внутрішньобудинкових систем теплопостачання, розмежування обов’язків та прав, розмір оплати та інші умови.
Голова ОСББ «___ »          (підпис)00.00.202року

  Адвокат АБРАМОВ Станіслав Геннадійович


Якщо у вас є питання, ви можете записатись на безкоштовну юридичну консультацію в ГО «Наш Новомосковськ» за телефоном 097-281-13-08