ВСЕ

Смертельні челенджі через дурнуваті відео в соцмережах

З розвитком соцмереж і появою нових додатків світ все більше божеволіє. Звичайно, в багатьох додатках є позитив, але є й темна сторона: створені для жартів відеоролики можуть бути сприйняті всерйоз психічно нестійкими людьми і спонукати їх до намагання повторити побачене, що іноді перебуває за межами об’єктивної реальності й нормальності.
В зоні особливої небезпеки перебувають діти, кожен з яких сьогодні має в руках смартфон з вільним доступом в Інтернет. І вони через відсутність життєвого досвіду не можуть враховувати, що ним користується й багато збоченців. Наслідок – понівечене здоров'я, а іноді – й втрачені життя.
Днями всю Україну сколихнула новина про трагедію, що сталася на Київщині – дві семикласниці, подивившись відео в додатку TikTok, напилися пігулок. Одна померла від зупинки серця, інша в реанімації. Подібна історія сталась і на Черкащині з двома восьмикласницями. Обидві випили ті ж пігулки, але, на щастя, вижили. За версією поліції, до такої поведінки школярок підштовхнуло відео: мовляв, випийте – і побачите, що станеться. Побачили…
З дивними вчинками не відстають і жителі Новомосковська. Декого до них спонукає бажання прославитись, знявши відео зі своєю участю.
В день Святого Валентина на Перевалі чоловік напідпитку виїхав на своєму ВАЗ-21099 на Самару, щоб відзняти відео, як круто він уміє управляти машиною на льоду. Автівка пішла під воду, водій встиг вискочити. Тепер він знаменитість і нагадує персонажа з оповідання Чехова, який, сяючи радістю, вихваляється перед батьками й друзями, що він став знаменитістю й про нього написали в газеті – а там було написано, що п’яний Митя потрапив під кобилу.
На щастя, з новомосковським водієм обійшлося без жертв.
Досить різношерстий контент соцмереж може бути "вірусним", особливо в середовищі підростаючого покоління. Це вимагає відповідального відношення батьків до виховання дітей, яких варто попереджати про небезпеку, що чекає на них в Інтернеті. Важливо знайти тонкий баланс між довірою до дітей і їх контролем, бо «перегнути палицю» чи в один, чи в інший бік – означає накликати біду.
Дорослим теж не варто забувати про здоровий глузд, особливо напідпитку.
Будьте здорові, бережіть себе.