ВСЕ

Віктор Вишневський, головний лікар ЦМЛ: «Кількість хворих на пневмонію зменшилася в рази, але розслаблятися не варто»

Відділення центральної міської лікарні Новомосковська почали працювати у звичному режимі, за виключенням терапевтичного відділення. У цьому відділенні у стаціонарних умовах станом на 20 липня перебувало 15 хворих на пневмонію, у чотирьох з яких підтверджений діагноз COVID-19. Про це повідомив головний лікар КНП «Новомосковська центральна міська лікарня» Віктор Вишневський.
В решті відділень наразі приймають соматичних хворих.
- Однак, розслаблятися не варто, - зазначив Віктор Вишневський. – Штам «Дельта» - це нова мутація корона вірусу, яка з’явилася в Індії й поширюється світом, у тому числі й Україною. Через неї Всесвітня організація охорони здоров'я вже заявила про початок третьої хвилі COVID-19, а український МОЗ – про ймовірність нового карантину восени. Ми маємо змогу спостерігати спалах захворюваності в сусідніх з Україною державах, а сезон відпусток може принести свої неприємні сюрпризи. Епідемія коронавірусу не закінчилася. Тож за таких умов важливим є дотримання стандартних вимог безпеки: уникати місць скупчення людей, а при неможливості їх уникнення – обов’язково носити маску в таких місцях, дотримуватися соціальної дистанції. І, звичайно, треба імунізуватися – це єдиний дієвий метод подолання пандемії.
Віктор Вишневський також повідомив, що лікарня 12 червня уклала договір з Національною службою здоров’я України за новим пакетом медичних послуг - «Ведення вагітності в амбулаторних умовах».
- Тобто, ми в поліклініці відродили жіночу консультацію, яка була знищена у 2012 році, а з нею тоді розвалилася й чітка система спостереження й медичного супроводу жінок на всіх етапах їх вагітності. Спільними зусиллями з міською владою ми це відродили, - сказав він. – Ми також виконали необхідні умови, щоб заключити ковідний пакет з НСЗУ. Це вже 12-й пакет медичних послуг для нашої лікарні. Тобто, вже 12 пакетів фінансуються НСЗУ, а це дає можливість оплачувати роботу лікарів.
Як відомо, оплата праці медичних працівників нашої міської лікарні здійснюється з трьох джерел - кошти НСЗУ (90%), кошти місцевого бюджету (9%) і госпрозрахунок, тобто надання лікарнею платних послуг (1%).
За словами Віктора Вишневського, з 12-ти підписаних з НСЗУ пакетів - чотири основних:
- хірургічна допомога дорослим і дітям;
- стаціонарна медична допомога дорослим та дітям;
- амбулаторна медична допомога;
- пологи.
Крім них, є чотири пакети ранньої діагностики новоутворень:
- езофагодуоденоскопія;
 - колоноскопія;
- гістероскопія;
- мамографія.
І чотири спеціалізованих пакети:
- лікування залежності;
 - ведення пацієнтів з ВІЛ/СНІД;
- ведення вагітності в амбулаторних умовах;
- надання медичної допомоги хворим з COVID-19.
Нагадаємо, що наразі у Новомосковській міській лікарні налічується 433 фахівця, серед яких – 110 лікарів, 73 медсестри та 80 молодших медсестер. Ще 105 спеціалістів працюють в консультативній поліклініці лікарні.