ВСЕ

В районній лікарні невдовзі запрацює комп’ютерний томограф

Комп'ютерна томографія (КТ) є методом рентгенівського сканування, при якому пучок рентгенівських променів пошарово та поступово проходить через тонкий шар тканин людського тіла в різних напрямках.
З допомогою комп'ютерної томографії можна визначити стан будь-якого органу людини, його розміри, положення, форму, стан поверхні, його функції та щільність. За допомогою КТ можна переглянути навіть будову системи кровообігу.
Для кращої візуалізації досліджуваного органу перед проведенням КТ використовують контрастні речовини. Отримані на КТ зображення можуть бути площинним (2D) і об'ємним (3D), при цьому зображення можна збільшувати.
Наразі наша районна лікарня змінила назву – тепер вона багатопрофільна Новомосковська центральна регіональна лікарня інтенсивного лікування. Вона визначена як опорний мед заклад усього регіону, тому отримує відповідне фінансування й обладнання. Тут уже завершується ремонт приміщень, призначених для монтажу томографа. Сам томограф уже в наявності.
За словами головного лікаря Вадима Михайлюти, користуватися послугами КТ зможуть усі жителі Новомосковщини, у тому числі й городяни.