ВСЕ

Чому ми повинні платити комусь за оренду палацу культури «Металург», якщо будували його ми і, значить, він належить нам!?

Фонд держмайна оголосив переможця аукціону з оренди палацу культури «Металург».
- Ми стали переможцями в конкурсі, - повідомив міський голова Сергій Рєзнік. - Я вдячний всім, хто долучився до цієї роботи. Не дивлячись на те, що ми підписуємо договір оренди, будемо намагатися всіма силами добитися того, щоб палац передали у власність міста.
Тепер Палац передадуть місту в довгострокову оренду на 15 років, а творчі колективи зможуть продовжити там заняття. Перед тим, як на головній сцені міста ми знову побачимо концерти й вистави, очевидно, в приміщеннях треба буде робити ремонти, оскільки взимку вони не опалювалися.
Довгоочікуваного й бажаного для новомосковців результату вдалося досягти завдяки чітким, продуманим діям керівництва міста. Нагадаємо, Фонд держмайна погодився з нашими наполегливими вимогами прописати в конкурсній документації ряд умов, які в кінцевому результаті й забезпечили перемогу в торгах.
Так, умовами для майбутнього переможця онлайн-аукціону були вказані:
- за палацом зберігається його основне цільове призначення;
- орендар повинен вкласти в модернізацію приміщень палацу протягом перших 2-х років оренди не менше 3 млн грн;
- колективи, які раніше займалися в палаці, продовжать там займатися, вони мають право укласти з міською радою договори суборенди строком на 15 років.
Ці умови, безперечно, виявилися економічно не вигідними жодному комерсанту, тому ніхто, крім міської ради, не подав заявку на участь в конкурсі.
Дехто задається питанням: а чому ми повинні платити комусь за оренду, якщо палац культури будували ми і, значить, він належить нам! У тому-то й справа, що не належить. Коли трубний завод у 1995 році продавали в приватні руки, палац не продали – його виключили з переліку майна, яке підлягало приватизації, і він залишився в державній власності. І тому орендну плату ми будемо сплачувати з міського бюджету в державний бюджет. Принаймні, до того часу, поки керівництво Новомосковська не вирішить питання про передачу ПК «Металург» у власність міської громади.
Вітаємо міську владу і всіх новомосковців з перемогою. Тепер палац культури «Металург» ми знову зможемо використовувати для задоволення культурних потреб городян.