Політика

Безвідповідальні висловлювання для посадовців – недопустимі!

Відкритий лист
Уважно переглянула відео з засідання міської комісії з надзвичайних ситуацій, де ухвалили рішення про введення додаткових карантинних обмежень для жителів Новомосковська у зв’язку з COVID-19. І була здивована висловом зав. відділом культури Шаликіна Віктора Петровича та коментарями міського голови Літвіщенка Віктора Івановича з приводу переселенців і начебто пов'язаного з нами свята День Нептуна.
Я, як голова організації переселенців ГО ОВПО "Шлях до майбутнього", представляючи їх права та інтереси, офіційно заявляю, що до організації вказаного свята, анонсованого на 22 серпня, наша організація жодного відношення не має.
Шаликін В.П. надав спотворену інформацію для всіх членів комісії та численних присутніх, а міський голова допустив з цього приводу некоректний коментар на нашу адресу, що переселенці, мовляв, «не хотят на Донбассе проводить День Нептуна, а тут им Самара понравилась!»
З цього приводу зазначаю наступне.
1. Не потрібно нам вказувати шлях додому. Ми вже зробили свій вибір у 2014 році на користь незалежної України, і Новомосковськ для нас став рідним містом, де ми хочемо нормально жити і активно брати участь у житті міста. І НІХТО не має права нам це заборонити! Адаптацію в громаді ми пройшли без допомоги влади, і зараз ми не повинні виправдовуватися, що на Донбасі йде війна, що нам довелося кинути все і починати все з нуля. Ми любимо наше місто і ми такі ж члени громади, як і всі. Ми маємо право на свободу вибору.
2.  Наша ГО часто проводить заходи для всіх категорій жителів, у першу чергу для дітей, забезпечуючи їм повноцінне й цікаве дозвілля. Ми, як соціально відповідальна організація, проводимо заходи на подвір’ї з дотриманням карантинних обмежень, визначених постановою Кабміну N392 від 20.05.2020 року та внесеними змінами постановою КМУ №712 від 12.08.2020 року, а саме: «дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра». Тому вважаю введену міською владою заборону на проведення розважальних заходів громадськими організаціями і партіями у Новомосковську суто політичним рішенням, спрямованим на отримання преференцій для певних кандидатів у передвиборчий період. Особливо з урахуванням того, що заходи, сплановані виконкомом на День Незалежності, не скасували і вони були проведені.
3.  Щоб населення міста дотримувалося карантинних обмежень, приклад у цьому повинна показувати сама влада, яка встановлює обмеження. Коли одним можна, а іншим ні - так не спрацює.
4.  Упевнена, що проведення свята Дня Нептуна, який організовувала, але у зв’язку з забороною так і не провела одна з політичних сил (а не ГО ОВПО "Шлях до майбутнього") дозволило б жителям більш змістовно відпочити в період відзначення Дня Незалежності України. Функція міської влади - лише проконтролювати дотримання карантинних обмежень.
5.  На мою думку, місія міської влади повинна полягати не у вип’ячуванні своїх заслуг на фоні тотальних заборон для інших, а в конструктивному об’єднанні зусиль усіх громадських організацій, партій, окремих активістів для блага жителів Новомосковська. Цілком очевидно, що принцип «не пущать», який наразі використовує міська влада, принесе мало користі місту.
6.   Зазначені вище неправдиві й образливі висловлювання посадовців щодо переселенців розпалюють і так не завжди доброзичливе ставлення до нас з боку окремих громадян. З цього приводу нагадаю, що й сам міський голова В.І.Літвіщенко є переселенцем з Донбасу, просто переселився дещо раніше. Тому від імені вимушено переміщених осіб, які проживають у Новомосковську, прошу Віктора Івановича з повагою ставитися до своїх же земляків і припинити будь- яку дискримінацію за ознакою місця проживання - це суперечить Конституції України.
Враховуючи вище викладене та те, що публічні неправдиві й некоректні висловлювання були допущені офіційними посадовими особами міста Новомосковськ на офіційному заході, в приміщенні міської ради, у присутності членів територіальної громади міста,

ПРОШУ:

спростувати на офіційному сайті Ново- московської міської ради розповсюджену неправдиву інформацію стосовно переселенців м.Новомосковська.

Голова ГО ОВПО "Шлях до майбутнього» Тетяна ІВАНИЦЯ