ВСЕ

У Терцентрі почали видавати продуктові набори найбільш вразливим категоріям новомосковців

Новомосковці з числа малозабезпечених категорій отримають від міської влади продуктові набори.
Працівники Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) розфасували в пакети першу партію з 10 тисяч проднаборів і почали їх видавати. Все - безкоштовно.
Згідно з рішенням виконкому допомогу мають право отримати новомосковці, які опинилися в складних життєвих обставинах, дохід яких не перевищує 2,5 прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність, багатодітні сім’ї, сім’ї військовослужбовців і загиблих на фронті.
Для отримання продуктового набору громадянам потрібно подати заяву в Терцентр, що знаходиться по вулиці Паланочній, 29. До заяви треба додати копії документу, що посвідчує особу заявника, ІПН, для багатодітної родини - посвідчення.
Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 096-635-44-65.
- Від початку відкритого воєнного вторгнення росії в Україну ми разом з волонтерським центром, що знаходиться в цій же будівлі по Паланочній, 29, видали переселенцям уже більше 2 тисяч продовольчих наборів. А на цьому тижні приступили ще й до видачі проднаборів новомосковцям, - розповіла директор Терцентру Людмила Мішина. - Один проднабір містить дві банки тушонки, борошно, цукор, макарони, один з видів круп (в залежності від наявних), ковбасу, згущене молоко, чай, печиво. Орієнтовна вартість одного набору (знов-таки в залежності від виду круп і ковбаси) – 500-550 грн.
Цукор, макарони й борошно у нас в мішках, тому ми їх фасуємо самостійно. Решта – в заводських упаковках. У першу чергу ми роздали проднабори нашим підопічним, які знаходяться на обслуговуванні в Терцентрі - це в переважній більшості люди з інвалідністю, з проблемами пересування, тому ми їм доставили все додому. Інші городяни реєструються, кожному призначаємо конкретний час отримання допомоги, щоб не створювати натовпу. За день вдається видавати 400-500 пакетів. Зараз триває активна фаза видачі. У кого виникне питання стосовно кількості чи вартості продуктів, усі звітні документи є на інформаційному стенді в коридорі.
Після завершення видачі перших 10 тисяч пакетів працівники Терцентру одразу займуться фасуванням наступної партії, одночасно продовжуватимуть реєструвати людей, а потім викликатимуть їх для видачі. Запевняють: ажіотажу створювати не потрібно – вистачить усім.
Нагадаємо, рішенням Кабміну продуктовими наборами під час воєнного стану безоплатно забезпечують громадян, які проживають у регіонах, де ведуться бойові дії.
- На щастя, в Новомосковську бойових дій немає. Але чимало наших городян потерпають від війни – прямо чи опосередковано. Передусім це переважна більшість пенсіонерів, у кого пенсія не перевищує 2,5 прожиткових мінімуми, тобто 4835 грн. Тому, щоб вони не залишалися наодинці зі своїми проблемами, ми вирішили підтримати їх і сформували набори з ряду продовольчих товарів, - пояснив міський голова Сергій Рєзнік. - Роздаватимемо набори безкоштовно. Вони сформовані за рахунок отриманої гуманітарної допомоги та коштів міського бюджету.
Щоб зробити вміст пакунків більш суттє­вим, я на сесію міської ради виносив питання щодо виділення коштів з місцевого бюджету для закупівлі ще чотирьох продуктових позицій. Та половина депутатів відмовилися підтримати це рішення. Проте кидати людей напризволяще не можна. Тому вихід із ситуації в законодавчому полі все ж було знайдено – і продукти вже закуплені. Їх могло бути й більше, але це вже питання до депутатського корпусу.
Я ніколи не зможу зрозуміти логіки тих депутатів, за яких, до речі, люди голосували, а тепер вони ставлять інтереси цих же людей в залежність від власних примх. Це нам усім тепер - інформація для роздумів.
В період війни всі гуртуються заради однієї мети - перемоги над ворогом. Звичайно, основну роботу - бойову - виконують наші воїни на фронті. Але ми, в тому числі й депутати, маємо свою місію в тилу. Про це варто всім пам’ятати.
Як би там не було, але ті, хто в Новомосковську потребує допомоги й сторонньої підтримки в ці важкі часи, її отримають у формі проднаборів. Сподіваюся, що ці продукти допоможуть городянам дещо заощадити збіднілі сімейні бюджети. А якщо депутати все ж погодяться розширити вміст пакетів додатковим переліком продуктів, то це стане гарною підмогою для жителів.
Впевнений, що разом ми здолаємо всі негаразди. Вистоїмо, пересилимо. Все буде добре. Все буде Україна! Все буде Новомосковськ!