ВСЕ

У Новомосковська з’явилося місто-партнер

Міські голови Новомосковська Сергій Рєзнік і Кам’янця-Подільського Михайло Посітко підписали меморандум про співпрацю двох міст в різних галузях життєдіяльності, обмін досвідом у сфері освіти, спортивної та культурної сфер, спільного напрацювання ініціатив, реалізації двосторонніх проєктів тощо.
Михайло Посітко наголосив на важливості підсилити сильні сторони один одного, співпрацюючи в різних напрямках, у першу чергу – економічному, щоб ще більше розвивати бізнес, допомагати армії, підтримувати громади.
Тобто, у Новомосковська з’явилося місто-партнер. Співпраця міст може реалізовуватися через обмін делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками тощо.


- Ми давно говорили про міста-партнери, про культурну, спортивну, освітню, економічну співпраці між містами нашої країни і не тільки. В сучасному світі якщо хочеш бути успішним - навчайся, бери приклад, переймай досвід. Це не тільки про людину, це ще й про громади, - прокоментував подію Сергій Рєзнік. - Вітаю! У Новомосковська тепер є місто-партнер. Чому саме Кам’янець-Подільський? Тому що це відоме туристичне місто з величезною кількістю пам’яток історії та архітектури, розвинутою інфраструктурою, величезним досвідом у галузі міжнародного співробітництва та значним культурним потенціалом. А ще – це тилове місто, яке з 24 лютого прихистило офіційно понад 24 000 людей! Працюємо разом! Наближаємо перемогу разом!


Про Кам'янець-Подільський
Це місто в Хмельницькій області на річці Смотрич з близько 100 тис. населення. Один з головних центрів історичного регіону Поділля. Місто магдебурзького права. За археологічними джерелами його виникнення датується 1374 роком. Королівське місто в складі Речі Посполитої. У період визвольних змагань українців (1917-1921) було головним центром формування військ Української Народної Республіки, а в 1919-1920 роках - столицею УНР, тоді в місті працювали український уряд і всі міністерства, друкувалися гроші тощо. В 1921-1954 роках був центром Кам’янець-Подільської області.
Має розвинуту машинобудівну, легку промисловість, промисловість будівельних матеріалів. Тільки за роки Незалежності України в місті збудовано понад 100 нових житлових багатоповерхівок. Є дві міські і районна лікарні, дві міські поліклініки, працює дитяча поліклініка.
У Кам'янець-Подільському розташовані 11 вишів, зокрема 3 університети, 19 загальноосвітніх навчальних закладів, дві спортивні школи. Місто займає 3-є місце в світі після Оксфорда та Кембріджа за кількістю студентів на душу населення.
Кам'янець-Подільський посідає 3-є місце за архітектурними пам'ятками в Україні, серед яких - Національний історико-архітектурний заповідник, Історичний музей-заповідник, Фортеця, Петропавлівський кафедральний костел, дерев’яна Хрестовоздвиженська церква, різні фортифікаційні споруди тощо. Старе Місто разом з Фортецею оголошені історико-архітектурним заповідником, занесеним до «7 Чудес України». Тому Кам'янець-Подільський є одним з найпопулярніших напрямків туризму - як іноземного, так і внутрішнього.
Центр римо-католицької церкви Кам’янець-Подільської дієцезії (1378) і Кам’янець-Подільської єпархії греко-католицької церкви (2015). Більшість жителів – католики, також є православні.
Місто вважають значним українським фестивальним осередком та столицею українського повітроплавання. Є ботанічний сад, дендропарк, понад 30 готелів, найвищий в Європі міст без вертикальних опор, а також улюблене місце для стрибків з банджі-джампінгу висотою 54 м.
За переписом 2001 року 91,2% городян вважали рідною мову українську. Тут вживаються цікаві фразеологізми, наприклад: нанашка — хрещена мама, вуйко - брат матері, обора - будівля для свійських тварин, стирка – ганчірка, бузьок – лелека, когут – півень, патик – палиця, пироги – вареники, лижка – ложка тощо.
Має чимало міст-партнерів, з якими реалізує спільні проєкти – це 12 міст Польщі, міста Румунії, Литви, Китаю, Латвії, Молдови, Словаччини, США, Італії, Іспанії, Швеції, Чехії, Канади, Північної Македонії, а також кілька українських міст.
День міста в Кам'янець-Подільському – останні вихідні травня.