ВСЕ

Сертифікація: європейський апгрейд професійного розвитку педагога

Сертифікація – інструмент мотивації вчителя до саморозвитку, самовираження та педагогічного зростання, який є чудовою нагодою проаналізувати педагогам методику роботи, зрозуміти вектори професійної діяльності. І як зазначив Голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак: «Настав час дати оцінку самій сертифікації як нововведенню в житті та роботі педагогів і в цілому системи викладання в НУШ».
Упродовж двох тижнів управлінням Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області спільно з Державною службою якості освіти України проведено 8 онлайн-марафонів «Сертифікація: європейський апгрейд професійного розвитку педагога», у якому взяли участь понад 600 керівників органів управління освіти, керівників закладів загальної середньої освіти області, педагогів Дніпропетровської області.
Під час зустрічі заступник Голови Державної служби якості освіти України з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації, цифровізації  Іван ЮРІЙЧУК окреслив перспективи здійснення сертифікації вчителів .
Керівник управління Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області Наталія КИРИЧЕНКО наголосила на важливості участі педагогів Дніпропетровщини у процесі сертифікації як можливості не лише професійного зростання, а й розвитку якості освіти.
Також ділились своїм досвідом вчителі початкових класів, які у 2019-2021рр. успішно пройшли сертифікацію. Цікавими та слушними для керівників закладів загальної середньої освіти були поради експертів, які вивчали педагогічний досвід учасників сертифікації.
Яка ж подальша доля сертифікації після завершення пілотного проєкту?

СЕРТИФІКАЦІЇ БУТИ!

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 04.01.2022 року № 3 «Деякі питання проведення сертифікації у 2022 році» https://mon.gov.ua/storage/app/media/npa/2022/01/05/Nak.MON.04.01.2022-3-sertyfik.2022.pdf, з 04 квітня по 17 квітня триватиме реєстрація вчителів початкових класів, які виявили бажання пройти сертифікацію у 2022 році. Участь у Сертифікації-2022 зможуть взяти 2500 педагогів, із них 172 - вчителі закладів загальної середньої освіти Дніпропетровської області.